Facebook Google+ Twitter

Indie: Zamach terrorystyczny. 9 zabitych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-14 08:13

Liczba ofiar sobotniego zamachu w indyjskim mieście Pune wzrosła do dziewięciu zabitych i czterdziestu pięciu rannych. Władze indyjskie nie wypowiadają się na razie na temat sprawców zamachu na cukiernię German Bakery i czekają na wyniki śledztwa.

Przedstawiciel resortu spraw wewnętrznych przypomniał jednak, że rejon zaatakowanego lokalu i znajdujący się w pobliżu ośrodek medytacyjny indyjskiego guru Osho, były przedmiotem zainteresowania aresztowanego w Stanach Zjednoczonych Davida Colemana Headleya. Na zlecenie terrorystów z Pakistanu rozpracowywał on cele ataków w Indiach. Zarówno ośrodek medytacyjny, jak i cukiernia German Bakery, a także niedalekie żydowskie centrum modlitewne gromadziło zawsze wielu cudzoziemców.

Właśnie takie miejsca miały być, według śledczych przesłuchujących Headleya, celem ataków terrorystów z Pakistanu. Jeśli w śledztwie dotyczącym zamachu potwierdzi się wątek pakistański, to będzie to oznaczało kolejne zaostrzenie w stosunkach indyjsko-pakistańskich. 25 lutego mają się rozpocząć pierwsze od czasu ataku na Bombaj w roku 2008 oficjalne rozmowy pomiędzy New Delhi i Islamabadem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.