Facebook Google+ Twitter

Indie. Zbiorowy gwałt na 20-latce. Zarządziła go rada wsi

Rada wsi w Indiach zarządziła zbiorowy gwałt na 20-latce, ponieważ oświadczył się jej mężczyzna spoza lokalnej społeczności. Dziewczyna trafiła do szpitala w stanie krytycznym.

 / Fot. By Jim Ankan Deka (Own work) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons20-latka spotykała się z mężczyzną od 5 lat. Kiedy przybył on do jej domu, aby się oświadczyć, para została zaatakowana przez lokalnych mieszkańców i skrępowana.

Jak informuje Gazeta.pl, szef rady wsi zagroził zakochanym, że jeśli nie zapłacą po 400 dolarów kary, lokalnie mieszkańcy "zabawią się z kobietą". Dziewczyna nie miała pieniędzy i zarządzono zbiorowy gwałt.

20-latka w stanie krytycznym trafiła do szpitala w Suri dopiero następnego dnia, ponieważ rodzina bała się zawiadomić policję. Funkcjonariusze aresztowali 13 mężczyzn - także szefa rady wsi.

Indie od lat zmagają się z problemem przemocy wobec kobiet. W 2012 roku co 20 minut składano zawiadomienie o gwałcie, ale tylko co czwarty sprawca został ukarany.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Wobec takich faktów ręce opadają i trudno uwierzyć, że „człowiek to brzmi dumnie”. Dobrze chociaż, że świat o tym mówi, oby jednak na mówieniu się nie skończyło. Pewne zachowania cywilizacyjne trzeba jednak wymuszać wszystkimi możliwymi sprawami.
Porównywanie statystyczne między tak odległymi kulturowo krajami jak Indie i Szwecja są bezsensowne, bowiem to, co w Skandynawii bywa przestępstwem w innym miejscu świata traktowane jest jako niewinna igraszka, a zapewne tylko część przestępstw jest zgłaszana.
Swoją drogą oszołomy i oszołomki genderowcy, żyjący na przykład takimi „problemami” jak nadawanie dzieciom imion, które nie będą określały płci i podobnymi kwestiami „równościowymi”, mogliby zająć się właśnie takimi sprawami. Tam naprawdę można zrobić coś sensownego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Problem gwałtów występuje na całym świecie.
Feminoteka przedstawia 48 faktów o gwałcie. Zapraszam do lektury:
http://www.feminoteka.pl/readarticle.php?article_id=1232

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Małgorzato, eduakcja nic tu nie da. Co ciekawe, Indie wcale nie są żadnym gniazdem gwałcicieli - więcej gwałtów notuje się chociażby w USA (według danych całkowitych za 2010 rok). Jeszcze ciekawiej wyglądają statystyki liczby gwałtów na 100 tys mieszkańców, gdzie jedną z czołowych lokat zajmuje Szwecja (63,5, dane za 2010), natomiast Indie (1,8) są daleko za m.in. Belgią (27,9), USA (27,3), Wielką Brytanią (28,8), Niemcami (9,4) czy Polską (4,1).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba tylko zastosowanie kodeksu Hammurabiego coś by dało... Dziewczyny z tej wioski kije bejsbolowe do ręki i dokonać... zbiorowego gwałtu na gwałcicielach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem po raz kolejny przerażona. To nie pierwszy incydent w ostatnich miesiącach dot. przemocy seksualnej wobec kobiet w Indiach, o którym informowała prasa. To tragedia i barbarzyństwo, gwałcone są młode dziewczyny za pozwoleniem starszyzny, jak również „po cichu” policji. Zawsze winne są kobiety. Ile lat edukacji musi minąć, by kobiety w Indiach zaznały szacunku?

Komentarz został ukrytyrozwiń

21-szy wiek a takie rzeczy się dzieją , to woła o pomstę do nieba .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.