Facebook Google+ Twitter

Indie. Zmarła brutalnie zgwałcona 23-latka

23-letnia studentka, którą 16 grudnia przez godzinę brutalnie gwałciło 6 mężczyzn, zmarła w szpitalu w Singapurze. Sprawa wywołała falę protestów w Indiach.

 / Fot. EPA/JAGADEESH NV29 grudnia o godz. 4.45 w szpitalu w Singapurze zmarła 23-letnia dziewczyna, brutalnie zgwałcona przez sześciu mężczyzn - poinformowało rmf.fm. Przewieziono ją tam w stanie krytycznym po operacji w Delhi.

W New Delhi 16 grudnia na 23-letnią studentkę, która wracała z kolegą z kina, napadło sześciu mężczyzn, którzy podwozili ją autobusem. Mężczyźni gwałcili kobietę przez godzinę, a w ostateczności wyrzucili ją z jadącego pojazdu. Policja zatrzymała sprawców zdarzenia, wszyscy byli pijani.

Brutalny gwałt wywołał falę protestów w Indiach. Uczestniczyli w nich głównie studenci, którzy domagają się zwiększenia ochrony kobiet i podniesienia kar za gwałty i napaści seksualne.

Obecnie w Indiach najpoważniejszą karą jest dożywocie, ale niektórzy protestujący chcą, aby gwałcicieli karano śmiercią.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Ucięcie fragmentu...ciała wraz z zagonieniem do pracy w kamieniołomach byłoby już pewnym rozwiązaniem. Tu nie chodzi jedynie o zemstę (chociaż o nią pewnie też), ale o odcięcie "zgnilizny". Biorąc pod uwagę, że wielu groźnych przestępców wychodzi na wolność i dalej morduje, gwałci (itp.), a innych trzeba utrzymywać przez 40-50 lat wyroku - oba te rozwiązania nie wydają mi się właściwe.

Prawo powinno być surowe dla przestępców, nie dla ofiar...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.12.2012 06:58

@Panie Grzegorzu, nie będą tworzyć, bo JUŻ tworzą.
Nie tylko w Indiach.
Podejrzewam, że inaczej by pan pisał, gdyby grupowo zgwałcili pańską córkę lub żonę.
Póki co, proszę ich przytulić, po główce pogłaskać i użalić się nad losem, gdyż wstrętne baby chcą pozbawić ich klejnotów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Odcinanie nikogo nie powstrzyma jeśli ludzie nie będą tworzyli społeczności tylko grupę barbarzyńców bez żadnych zasad.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.12.2012 17:11

@Pani Elżbieto, jest Pani bardzo odważną kobietą.
Gdybyśmy wszystkie szanowały siebie, wówczas i mężczyźni by nas uszanowali. Lecz niestety, istnieją nawet matki, które bronią oprawców swoich dzieci. Straszne!
Nie wiem, czy w przyrodzie coś takiego istnieje wśród gatunków obdarzonych instynktem macierzyńskim (choć same seksualne dewiacje są znane).

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.12.2012 17:04

@Panie Marku, jeśli ma Pan na myśli władcę Babilonii, to przydałby się nam taki - zaprowadził porządek wewnątrz państwa i mądrze układał się z sąsiadami. Jego Kodeks może się nam wydawać okrutny, ale był skuteczny. Z draniami się nie dyskutuje, bo i tak wykorzystają nas do swoich niecnych celów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się z Panią Pani Grażyno . Obcinać i koniec . Może to powstrzyma narowistych samców.
Choć prawo stanowione w różnych krajach [ w Polsce też ] nie pozwala obcinać nawet pedofilom krzywdzącym niewinne dzieci i nie rokujących zmiany zachowań.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jednak Hammurabii to był mądry gość...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.12.2012 11:54

Co jest najcenniejsze dla każdego mężczyzny?
Można mu ręce uciąć. Można nogi. Nawet o głowę nie będzie walczył. Ale jednego nie pozwoli sobie odebrać za żadne skarby!
I właśnie optuję za odebraniem, skoro nie potrafi używać w sposób humanitarny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kara śmierci jest całkowicie nieskuteczna. Kara to nie zemsta. Ona ma odstraszać od zbrodni, a nie dawać satysfakcję "widzom".
Przestępcy dożywocie powinni spędzać w kopalni uranu, kamieniołomach czy innych tego typu, to sami zarobią na swoje utrzymanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Obecnie w Indiach najpoważniejszą karą jest dożywocie, ale niektórzy protestujący chcą, aby gwałcicieli karano śmiercią". - dla mnie tak w każdym kraju powinno być. Bydląt nie powinno się traktować jak ludzi. A tak żywimy ich z własnej pracy i podatków...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.