Facebook Google+ Twitter

Indie: Zmuszono do lądowania rosyjski samolot transportowy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-20 08:05

Indyjskie siły powietrzne zmusiły do lądowania rosyjski samolot transportowy, który znalazł się nad Indiami bez odpowiednich zezwoleń. Do incydentu doszło ostatniej nocy.

Według indyjskich mediów, samolot AN-124 należący do prywatnych rosyjskich linii lotniczych 'Wołga-Dniepr" był czarterowany przez amerykańskie siły powietrzne. Wleciał w indyjską przestrzeń powietrzną od strony Pakistanu używając kodów określających lot jako cywilny.

Wzbudziło to podejrzenia indyjskich kontrolerów powietrznych, gdyż samolot wystartował z wojskowej bazy lotniczej w Afganistanie. Ponieważ rosyjska załoga maszyny nie reagowała na przekazywane w języku angielskim wezwania do lądowania w Bombaju, zmusiły ją do tego indyjskie myśliwce.

Według ujawnionych danych, samolot przewoził amerykański sprzęt wojskowy z Afganistanu na wyspę Diego Garcia. Jednocześnie władze lotnicze Indii poinformowały, iż nie wyrażały zgody na przeloty samolotów transportujących sprzęt wojskowy z Afganistanu czarterowanych przez Stany Zjednoczone. Samolot został zatrzymany na lotnisku w Bombaju, a rosyjska załoga jest przesłuchiwana.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.