Facebook Google+ Twitter

Indonezja: Katastrofa samolotu wojskowego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-20 07:59

Co najmniej 78 osób zginęło w wyniku katastrofy samolotu indonezyjskich sił powietrznych. Do tragedii doszło we wschodniej części wyspy Jawa.

 / Fot. PAP Herlambang SuciptoSamolot transportowy C-130 Herkules rozbił się w trakcie rutynowego lotu niedaleko lotniska wojskowego. Według rzecznika indonezyjskich sił powietrznych, na pokładzie znajdowali się zarówno wojskowi, jak i ich rodziny - łącznie112 osób.

Świadkowie twierdzą, iż w podchodzącej do lądowania maszynie wybuchł pożar, następnie utraciła ona wysokość i spadła na dwa zabudowania w pobliżu lotniska. Po zetknięciu z ziemią samolot ogarnęły płomienie i uległ on przepołowieniu. Przedstawiciele lotnictwa twierdzą, że był w dobrym stanie technicznym, ale jeszcze niedawno wyrażali niepokój z powodu niedofinansowania sił powietrznych Indonezji oraz braku części zamiennych do maszyn używanych przez lotnictwo wojskowe.

W Indonezji dość często dochodzi do katastrof lotniczych. Rozbijają się przede wszystkim maszyny należące do prywatnych linii. Najczęstszą przyczyną jest zły stan techniczny i niedostateczna obsługa maszyn na ziemi. Z tych powodów przez długi czas indonezyjskie linie lotnicze „Garuda" nie miały prawa lądowania na lotniskach krajów Unii Europejskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.