Facebook Google+ Twitter

Indonezja. Kolejowa segregacja płciowa

Kolej podmiejska w stolicy Indonezji - Dżakarcie, chcąc wyeliminować nasilające się skargi pań, na współpasażerów płci przeciwnej (o niestosowne wykorzystywanie tłoku w pociągach), wprowadzają do składów wagony - tylko dla pań.

Dojazd do stacji kolejowej Jakarta Kota, czyli Dżakarta miasto. / Fot. Piotr ŚmieszekTo co w Europie byłoby nie do pomyślenia w Indonezji jest tematem powracającym w publicznych dyskusjach jak bumerang. Po raz kolejny media Indonezji, wzięły „na tapetę” temat segregacji płciowej w środkach transportu publicznego.

Od czerwca zagadnienie to było komentowane głównie przez stołeczną Jakarta Post i Jakarta Globe, w kontekście lokalnego przewoźnika, linii autobusowych Trans Jakarta, wprowadzających sondażowo program oddzielenia płci męskiej od damskiej w autobusach miejskich. W miniony czwartek zagadnienie rozdzielenia płci w swoim taborze poruszyła kolej, a dokładnie przewoźnik jawajski, spółka Kereta Api.

Już od jutra linia Dżakarta - Bogor, obsługiwana będzie przez inaczej niż dotychczas skonfigurowane składy pociągów, które na swoim początku i końcu wyposażone będą w wagony damskie, charakteryzujące się (sic) - różowymi siedzeniami.

"Pomnik" Lokomotywy przed stacja w Bandung/ również na Jawie. / Fot. Piotr ŚmieszekGłównym celem tego innowacyjnego rozwiązania, wprowadzanego w życie przez kolej, jest podobnie jak w przypadku prekursora tej koncepcji - Autobusów Trans Jakarta - zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa podróży, wszystkim korzystającym z tego środka lokomocji kobietom.
Oczywiście wagony w środku nowych składów pozostaną na zawsze opcją lub alternatywą, z których korzystać będą mogły również kobiety, gdyż idea rozdziału płci jest jedynie możliwością, a nie obowiązkiem, a już tym bardziej, nie przymusem.

Pomysłodawcy tej nowej koncepcji podróżowania są przekonani, że zmniejszy ona znacznie,
liczbę ewentualnych prób molestowania, na które uskarżały się do tej pory niektóre pasażerki przepełnionych w godzinach szczytu pociągów podmiejskich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.