Facebook Google+ Twitter

Indonezja. Lokalna sieć sprzedaje religijną komórkę dla dzieci

Na inteligentną, religijną zagrywkę marketingową zdecydowała się firma Betel, będąca właścicielem sieci telefonii komórkowej Asia w Indonezji.

Muzułmańskie dziewczynki z wyspy Jawa / Fot. Piotr ŚmieszekW związku z trwającym wciąż jeszcze Ramadanem, firma Betel wypuściła na rynek nietypowe telefony komórkowe dla dzieci, które nabyć można za równowartość niespełna 20 dolarów.

Koniec Ramadanu natomiast oraz towarzyszący mu szał zakupów porównać można jedynie do przedwigilijnego europejskiego tornado sklepowego, jakie obserwujemy również w polskich centrach i galeriach handlowych.

Jedyną różnicą jest to, iż nadchodzące święta to nie grudniowe Boże Narodzenie, a islamskie Idul Fitri.

Wspomniany wcześniej indonezyjski potentat w branży telefonów komórkowych Betel, wprowadził do obiegu produkt pod nazwą „Telefon Małego Muzułmanina”.
A skoro tak, to w menu głównym aparatu znaleźć można na przykład aplikacje z wersetami Koranu i Hadisów oraz Play Zone z kilkoma grami o charakterze religijnym.

Innymi atrybutami islamskiego telefonu dziecięcego są religijne dzwonki
oraz alarm wzywający pięć razy dziennie do obowiązkowej modlitwy zwanej Salat.

Żeby wszystko nie tylko ładnie „grało i śpiewało” ale i wyglądało na chwałę Allaha, mali muzułmanie maja do wyboru kilka kolorowych religijnych papeterii.
Biorąc pod uwagę fakt, iż ponad połowa indonezyjskich dzieci używa własnych telefonów komórkowych można sobie wyobrazić w jak duży target wymierzyła swoją akcją firma Betel.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.