Facebook Google+ Twitter

Indonezja. Proces imama, który poślubił 12-latkę

Na Jawie rozpoczął się w tym tygodniu proces przeciwko oskarżonemu o pedofilię klerykowi islamskiemu, Syah Puji z Semarang. Dowodem w sprawie jest ślub tego, blisko 46-letniego Imama i biznesmena w jednej osobie, z 12 letnia dziewczynką.

Jawajska Dziewczynka / Fot. Piotr ŚmieszekIndonezyjskie sądy i prokuratorzy dbają o to by państwo i prawo respektowały sekularyzm we wszystkich jego płaszczyznach.
Jednym z przejawów takich działań, obok walki z twardogłowymi islamistami, terrorystami i dyskryminacją mniejszości jest kategoryczny sprzeciw w stosunku do pedofilii.

Dobitnym przykładem może być żądanie kary więzienia dla kleryka Pujiono Cahyo Widiyanto znanego również jako Syah Puji z Semarang na Jawie. Przed sądem w stołecznej Dżakarcie, rozpoczął się w tym tygodniu proces przeciwko temu muzułmańskiemu duchownemu i biznesmenowi, podczas którego oskarżyciel zażądał kary sześciu lat wiezienia dla kontrowersyjnego 46-latka.

Powodem aresztowania i sądzenia Pujiono Cahyo Widiyanto, jest postawiony mu zarzut prokuratorski wykorzystywania seksualnego dziecka. Bezpośrednim dowodem w sprawie natomiast fakt, iż pojął jako swoja nieoficjalna żonę 12 letnią dziewczynkę.

Imam będący również, jak wspomina wczorajsza „Jakarta Post”, wpływowym biznesmenem, zasłaniał się prawem islamskimi i nawiązywał do zasad w nim ustanowionych i stosowanych.
Ponadto ostrzegł już rok temu, iż ewentualne skazanie i poddanie go karze spowoduje, iż poślubi inną 7-letnią dziewczynkę, broniąc w ten sposób islamskich przepisów które on pobożnie wypełnia.

Prowadząc lukratywny biznes Syeh Puji zyskuje sobie poparcie miejscowych ubogich wiernych, obdarowując ich hojnymi podarkami na święta Idul Fitri, kończące każdoroczny Ramadan.
Również zaślubiny 12-latki poprzedzone zostały rytualną umową z ojcem panny młodej, co jednoznacznie oznaczało udzielenie błogosławieństwa dla tego związku, ze strony rodziny dziewczynki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Oczywiście.Dla mnie to jedna z gorszych Zbrodni jaką można sobie wyobrazić.Zero pobłażania.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 23.10.2010 18:39

A przynajmniej nie powinno być!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się z RR. W pedofilii nie ma wyjątków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pedofilia nawet ubrana w ''garnitur''religijny jest zawsze pedofilią. Ciekawę jak sprawa się zakończy? Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.