Facebook Google+ Twitter

Indonezja. Serwisanci Suchoj Jet zatruli się alkoholem

Niewiele słychać o incydencie, jaki dwa dni temu wydarzył się w Indonezji: trzech serwisantów samolotów bojowych Suchoj Jet zmarło w wyniku zatrucia alkoholem.

Start samoloty pasażerskiego. / Fot. Piotr ŚmieszekDo przykrego „międzynarodowego” incydentu doszło we wtorek w miejscowości Makassar na wyspie Celebes w Indonezji.

W tamtejszej bazie wojsk powietrznych RI zatrudniono zespół dwunastu rosyjskich inżynierów techników obsługujących program - "Fighter Jet Suchoj". Program jest częścią umowy sprzedaży odrzutowców Suchoj, a obejmuje obok dostarczenia maszyn, serwisowanie w miejscu eksploatowania oraz szkolenie na miejscu pilotów tych samolotów bojowych. Umowa dotyczy oczywiście powietrznej floty bojowej, jaką Indonezja zakupiła od producenta z Federacji Rosyjskiej.

We wtorek poinformowano, że pięciu członków zespołu uległo zatruciu - i jak się wkrótce okazało - trzech Rosjan zmarło. Pozostałych dwóch wciąż przebywa w szpitalu w stanie ciężkim.

W początkowej fazie, zważywszy na rangę denatów oraz wojskowe tło incydentu, spekulowano,Samolot pasażerski / Fot. Piotr Śmieszek iż mamy do czynienia z otruciem lub innego rodzaju sabotażem. Jak jednak poinformował rzecznik ambasady Federacji Rosyjskiej, Vladimir Pronin, nie ma podstaw do podejrzeń morderstwa.

Teza ta potwierdziła się już wczoraj, po dokonaniu pierwszej dokładnej analizy laboratoryjnej pobranych próbek krwi Rosjan. Okazało się bowiem, że doszło do zatrucia alkoholem metanowym.
Wszyscy trzej zmarli technicy (Voronin, Safonow i Półtorak) wchodzili w skład kontyngentu, który przybył do Indonezji 5 września bieżącego roku.

W wywiadzie dla Tempointeraktif, rzecznik Indonezyjskiego Ministerstwa Obrony, Generał Wayan Midhio potwierdził zatrucie alkoholem jako przyczynę zgonu techników. Dodał jednak, iż ten tragiczny incydent nie powinien i jego zdaniem nie wpłynie na kontynuację prowadzonego w przestrzeni powietrznej Indonezji programu „Suchoj”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.