Facebook Google+ Twitter

Indonezja. Spalono dwa kościoły, bo za dużo się modlili

W północnej Sumatrze, grupa muzułmańskich ekstremistów podpaliła dwa znajdujące się obok siebie kościoły protestanckie. Przyczyną było zbyt dużo wiernych i zbyt dużo modlitwy.

 / Fot. http://yfrog.com/aphkbpbaligekk8jW Sibuhuan, mieście leżącym w północnej części Sumatry, w Azji Południowo-Wschodniej, grupa ponad 1000 napastników podpaliła dwa protestanckie kościoły. Przyczyną podpalenia było zbyt dużo modlitwy, zbyt dużo wiernych oraz brak odpowiedzi na żądanie przekwalifikowania kościołów ("miejsc modlitwy") na budynek neutralny, w związku z brakiem zezwolenia władz na działanie kościołów.

Zgodnie z indonezyjskim prawem, wspólnoty z Sibuhuan nie miały statusu kościoła, a jedynie miejsc modlitwy, gdyż nie uzyskały stosownego pozwolenia władz państwowych na założenie kościoła. Jednym z wymogów jest liczba, co najmniej 60 członków. Wspólnota z Sibuhuan, starająca się o pozwolenie od 1982 roku, liczyła ich 23.

Wahid Institute, indonezyjska organizacja zajmująca się promocją pluralizmu religijnego podkreśla, że za podpalenie kościołów odpowiedzialna jest grupa islamskich ekstremistów, gdyż zwykłym muzułmanom, wyznawcy innych religii nie przeszkadzają.

Z wydanego ostatnio raportu, na temat łamania wolności religijnej w Indonezji, wynika, że z 35 ataków na mniejszości narodowe w minionym roku, 28 dokonana na chrześcijan.

www.ekai.pl
www.asianews.it

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

trochę dziwny jest ostatni akapit. Co to za raport, który uznaje chrześcijan za 'mniejszość narodową'?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fanatyzm religijny, zarówno islamski , jak i katolicki nie mają nic wspólnego z wiarą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.