Facebook Google+ Twitter

Indonezja. Więcej ofiar wulkanu Merapi przez lokalnego czarownika

Dzisiejszej nocy miała miejsce od dawna oczekiwana erupcja jawajskiego wulkanu Merapi. Wśród śmiertelnych ofiar góry jest jej zaklinacz i czarownik - Mbah Marijan

 / Fot. Wikimedia CommonsStało się tak, jak zakładały optymistyczne prognozy z przed kilku dni. Jawajski wulkan Merapi eksplodował dzisiejszą nocą, krótko i treściwie. Podczas erupcji wyrzucił masy kamieni oraz podgrzał temperaturę w swoim najbliższym otoczeniu do ponad 800 stopni celsjusza, a potem zamilkł.

Według wulkanologów badających wykresy sejsmografów było to główne oraz
najprawdopodobniej ostatnie "uderzenie" i można założyć, iż góra zapadnie teraz w swój kolejny sen.

Niestety erupcja pochłonęła 36 ofiar śmiertelnych. Co jednak ciekawe i smutne zarazem, wszyscy zginęli na własne życzenie, ponieważ ewakuacja okolicznych osiedli przeprowadzona została bardzo sprawnie i o czasie.

Powodem tragedii był Dukun, czarownik, zaklinacz góry, zwany Mbah Marijan. Podczas ostatniej aktywność góry w 2006 roku zyskał on sławę, ponieważ jak głosił, nawiązywał duchowy kontakt z górą, potrafił w ten sposób ją przewidzieć i w konsekwencji ocalić siebie i zebranych wokół ufających mu bliskich.

Tym razem również przekonywał, iż Duch Góry jest z nim w spirytualnym kontakcie a towarzyszący mu wyznawcy tej teorii nie ewakuowali się jak inni. Mbah Marijan widocznie źle odczytał intencje Wulkanu, gdyż dzisiaj rano służby ratownicze poinformowały o znalezieniu zwęglonych zwłok Czarownika i 35 innych osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dziękuję za słowa mobilizacji do dalszego działania.Prawdę mówiąc taką sobie "misję" określiłem, by przybliżyć Wszystkim nad Wisłą tematy z tej części świata.W Polsce mało kto wie, że Indonezja to jeden z bardziej ludnych krajów świata i jeden z największych obszarowo zarazem.A poza tym ciekawy i różnorodny od Sumatry przez Bali do Papua.Żeby przelecieć samolotem trzeba 6 godzin:)
Pozdrawiamy Cię razem z Arun.

Komentarz został ukrytyrozwiń

5* za informację z miejsca zdarzenia, cieszę się że piszesz do link dzięki temu mamy tu relacje inne, niż na pozostałych portalach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.