Facebook Google+ Twitter

Indonezja. Więcej ofiar wulkanu Merapi przez lokalnego czarownika

Dzisiejszej nocy miała miejsce od dawna oczekiwana erupcja jawajskiego wulkanu Merapi. Wśród śmiertelnych ofiar góry jest jej zaklinacz i czarownik - Mbah Marijan

 / Fot. Wikimedia CommonsStało się tak, jak zakładały optymistyczne prognozy z przed kilku dni. Jawajski wulkan Merapi eksplodował dzisiejszą nocą, krótko i treściwie. Podczas erupcji wyrzucił masy kamieni oraz podgrzał temperaturę w swoim najbliższym otoczeniu do ponad 800 stopni celsjusza, a potem zamilkł.

Według wulkanologów badających wykresy sejsmografów było to główne oraz
najprawdopodobniej ostatnie "uderzenie" i można założyć, iż góra zapadnie teraz w swój kolejny sen.

Niestety erupcja pochłonęła 36 ofiar śmiertelnych. Co jednak ciekawe i smutne zarazem, wszyscy zginęli na własne życzenie, ponieważ ewakuacja okolicznych osiedli przeprowadzona została bardzo sprawnie i o czasie.

Powodem tragedii był Dukun, czarownik, zaklinacz góry, zwany Mbah Marijan. Podczas ostatniej aktywność góry w 2006 roku zyskał on sławę, ponieważ jak głosił, nawiązywał duchowy kontakt z górą, potrafił w ten sposób ją przewidzieć i w konsekwencji ocalić siebie i zebranych wokół ufających mu bliskich.

Tym razem również przekonywał, iż Duch Góry jest z nim w spirytualnym kontakcie a towarzyszący mu wyznawcy tej teorii nie ewakuowali się jak inni. Mbah Marijan widocznie źle odczytał intencje Wulkanu, gdyż dzisiaj rano służby ratownicze poinformowały o znalezieniu zwęglonych zwłok Czarownika i 35 innych osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dziękuję za słowa mobilizacji do dalszego działania.Prawdę mówiąc taką sobie "misję" określiłem, by przybliżyć Wszystkim nad Wisłą tematy z tej części świata.W Polsce mało kto wie, że Indonezja to jeden z bardziej ludnych krajów świata i jeden z największych obszarowo zarazem.A poza tym ciekawy i różnorodny od Sumatry przez Bali do Papua.Żeby przelecieć samolotem trzeba 6 godzin:)
Pozdrawiamy Cię razem z Arun.

Komentarz został ukrytyrozwiń

5* za informację z miejsca zdarzenia, cieszę się że piszesz do link dzięki temu mamy tu relacje inne, niż na pozostałych portalach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.