Facebook Google+ Twitter

Indonezyjski Lombok otwiera się dla turystów

W nowo rozpoczętym 2011 roku sąsiadka Bali - wyspa Lombok, uruchomi pierwszy w archipelagu Małych Wysp Sundajskich międzynarodowy port lotniczy. Oficjalne otwarcie planowane jest na przełom czerwca i lipca.

Prowincją Nusa Tenggara (Małe Wyspy Sundajskie) zarządza najmłodszy w Republice Indonezji, niespełna 40-to letni gubernator. Młody i perspektywicznie myślący „menager” tego ciekawego mini archipelagu, stawia zdecydowanie na rozwój zarządzanych przez siebie wysp w kierunku rozbudowy sektora turystycznego.

Najlepszym przykładem takiej orientacji jest powstający w okolicy turystycznej miejscowości Kuta na wyspie Lombok, międzynarodowy port lotniczy. Będzie to pierwsza tego typu jednostka, od Lombok na wschodzie, aż po Timor na zachodzie grupy Małych Wysp Sundajskich. Pozwoli to na znaczne „przybliżenie” wielu ciekawych miejsc, jakie ma do zaoferowania turystom ta część Indonezji. Jak podaje Dzisiejszy dziennik Jakarta Globe, już od teraz promowane zaczyna być hasło - "Odwiedź Lombok i Sumbawa w 2012".

To popularny jak świat długi i szeroki zabieg promocyjno-marketingowy, oferujący więcej atrakcji za mniejszy budżet i informujący dokładnie o walorach promowanego regionu. Lombok jako najbliższa sąsiadka Bali, posiada ogromne zasoby „atrakcji” turystycznych mogących zadowolić najwybredniejszych nawet podróżników.

Na powierzchni wielkości mniej więcej jednego "starego" województwa, na gości czeka wysoki na 4 tys. metrów szczyt wulkanu Ranjani, położone wysoko w górach jezioro wulkaniczne Segara Anak, piękne plaże i błękitno turkusowa woda obfitująca w rafy koralowe.

W skład Lombok zaliczają się również kultowe wysepki Gili u północno zachodnich jego rubieży.
Dodatkowo jest to jeden z bardziej rekomendowanych surfing spotów w Indonezji. Goszcząc na wyspie warto poświęcić czas by podpatrzeć życie codzienne, muzykę, zwyczaje i rękodzieło artystyczne rdzennych jej mieszkańców, Sasaków, Lombok z pewnością wart jest grzechu. a nowy rok 2011 uczyni jego popełnienie łatwiejszym niż kiedykolwiek dotąd.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.