Facebook Google+ Twitter

Indyjskie media krytykują władze

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-29 20:47

Po ataku na Bombaj i zakończeniu akcji antyterrorystycznej indyjskie media krytykują władze. Komentatorzy twierdzą, że akcja antyterrorystyczna wykazała brak koordynacji pomiędzy władzami stanu Maharasztra oraz rządem centralnym, a także pomiędzy różnymi rodzajami służb.

Krytyce poddaje się przygotowanie Bombaju do przeciwstawienia się atakowi terrorystycznemu. Według mediów, już dwa lata temu władze stanu Maharasztra były informowane, iż atak terrorystyczny na miasto może zostać przeprowadzony od strony morza. Kolejna informacja, która wywołuje gniew komentatorów, to wiadomość, że część ładunków wybuchowych w hotelach Taj Mahal i Oberoi została zainstalowana na długo przed atakami. Zdaniem komentatorów, oznacza to karygodne zaniedbania w ochronie obu gmachów.

Totalna krytyka nie omija polityków. Są oni oskarżani o upolitycznienie służb, rozgrywanie przy pomocy aparatu bezpieczeństwa partyjnych gier oraz bierność w tworzeniu systemu mogącego zapobiec zagrożeniom terrorystycznym. Krytykowane są również niskie uposażenia funkcjonariuszy policji oraz wojskowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.