Facebook Google+ Twitter

Indyjskie pogromy katolików, spotkanie biskupów i partii

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-09 07:57

W New Delhi w Indiach odbyło się spotkanie przedstawicieli Episkopatu Indyjskiego z liderem nacjonalistycznej Indyjskiej Partii Ludowej. Komentatorzy indyjscy twierdzą, że za ostatnie pogromy chrześcijan w kilku stanach Indii odpowiedzialne są organizacje związane z tą partią.

Ze strony katolickiej w spotkani wziął udział arcybiskup Vincent Concessao, metropolita Delhi oraz arcybiskup Rapahel Cheenath z Orisy. Indyjską Partię Ludową (BJP) reprezentował jej przewodniczący Lal Kriszna Advani.

W spotkaniu uczestniczył także jeden z wybitnych przywódców hinduistycznych Swami Chidanand Saraswati. Uczestnicy dyskusji zaapelowali we wspólnym komunikacie o jak najszybsze przywrócenie spokoju na obszarach ogarniętych zamieszkami, a także o wyrzeczenie się przemocy w kontaktach pomiędzy wyznawcami różnych religii. Podkreślili także, iż nie wolno nikogo zmuszać do zmiany religii. Uznali zgodnie, że bezpośredni sprawcy przemocy powinni zostać schwytani i osądzeni.

Komentatorzy podkreślają, że jest to pierwsze tego typu spotkanie od czasu wybuchu w Indiach pogromów antychrześcijańskich. Organizatorzy dyskusji zapowiadają wciągnięcie do dialogu przedstawicieli organizacji, które według indyjskich mediów podżegały do przeprowadzenia pogromów. W pogromach trwających od końca sierpnia zginęło kilkadziesiąt osób, a tysiące pozbawionych zostało domów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.