Facebook Google+ Twitter

Indyjskie pogromy katolików, wierni apelują o pomoc do ONZ

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-03 13:20

Indyjscy chrześcijanie poprosili ONZ o status uchodźcy dla uciekinierów przed antychrześcijańskimi pogromami w stanie Orisa. Wciąż dochodzi tam do ataków na wspólnoty chrześcijańskie, choć lokalne władze zapewniają, że zaprowadzają porządek.

Przedstawiciele indyjskich chrześcijan oraz działacze na rzecz praw człowieka oczekują, iż Biuro Wysokiego Komisarza ONZ do spraw Uchodźców zajmie się losem 50 tysięcy chrześcijan. W wyniku pogromów i podpaleń zostali zmuszeni do opuszczenia rodzinnych osad. Część z nich przebywa w tymczasowych obozach zorganizowanych przez władze indyjskie, część nadal ukrywa się przed prześladowcami w tropikalnych lasach.

Według Ogólnoindyjskiej Rady Chrześcijan, trwające od sierpnia pogromy doprowadziły do zniszczenia domów w ponad 300 osadach i spowodowały śmierć co najmniej 57 osób. Konferencja Katolickich Biskupów Indii oczekuje, iż władze centralne tego kraju wywiążą się z zapewnień premiera Manmohana Singha. Podczas szczytu Indie - Unia Europejska zapewnił bowiem, że przemoc wobec chrześcijan zostanie zahamowana.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.