Facebook Google+ Twitter

Indywidualista Janusz Palikot

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-18 07:46

O roli PR we współczesnej polityce i o Januszu Palikocie dyskutowali na łamach "Dziennika" polityk Prawa i Sprawiedliwości i wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, Adam Bielan, oraz szef gabinetu politycznego premiera, Sławomir Nowak.

W opinii Adama Bielana, PR zastępuje w Polsce prawdziwą politykę. Jego zdaniem, jest to po części wina mediów i być może odbiorców.

Jak powiedział polityk, rośnie w siłę internet, który z natury jest tabloidalny. Bielan zauważa, że na portalach, które codziennie czytają setki osób, liczy się "klikalność", a żeby była wysoka, musi być chwytliwy tytuł i sensacyjne zdjęcie.

Jego zdaniem, wielu polityków się do tego dostosowuje. - Dzisiaj bardziej liczy się obrazek na konferencji prasowej niż treść - podkreśla Adam Bielan.

Sławomir Nowak mówi natomiast, że krytykowany przez Bielana poseł Platformy Obywatelskiej Janusz Palikot jest bez wątpienia indywidualistą - ma ewidentnie pozytywne i negatywne cechy. Nowak odpiera zarzuty, jakoby medialny styl Palikota był inspirowany przez władze Platformy. - Jak tak się brzydzicie tymi metodami, to nie zapraszajcie Palikota do studia - podkreśla Sławomir Nowak.

Część pierwsza debaty w dzisiejszym "Dzienniku", druga w poniedziałek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.