Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10057 miejsce

Indywidualne Konto Zdrowotne – czym jest i do czego służy?

Każdy z nas ma możliwość założenia swojego własnego Indywidualnego Konta Zdrowotnego w Ogólnopolskim Systemie Ochrony Zdrowia. Założenie konta jak i jego prowadzenie jest całkowicie darmowe, a niewątpliwie przynosi pacjentom wiele korzyści.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP/ SikoraIndywidualne Konto Zdrowotne jest to pewnego rodzaju baza wiedzy medycznej na temat danego pacjenta, na której gromadzone są wszelkie istotne informacje dotyczące jego zdrowia - takie jak m.in. dane medyczne, zażywane leki, wyniki badań, terminy wizyt lekarskich, nabyte uczulenia i wiele innych ważnych treści na temat zdrowia.

Pacjent prowadzi szczegółową wirtualną kartotekę, którą w łatwy sposób może udostępnić lekarzowi podczas wizyty, co zdecydowanie pomaga zdiagnozować stan zdrowia pacjenta. Warto zauważyć, że dane na koncie przesyłane są automatycznie z placówek należących do Ogólnopolskiego Systemu Ochrony Zdrowia, ale system umożliwia również ręczne uzupełnianie wszelkich danych.

W systemie oprócz danych medycznych pacjent może zbierać, analizować i porównywać z zalecanymi normami swoje wskaźniki zdrowotne, takie jak m.in. temperatura ciała, ciśnienie krwi, poziom cukru, waga, wzrost, puls, wskaźnik BMI czy wysiłek fizyczny. Dodatkowo system pozwala porównywać je z zalecanymi normami.

Posiadanie Indywidualnego Konta Zdrowotnego przynosi jeszcze wiele więcej korzyści takich jak możliwość rejestracji do lekarza online, kontrola uczuleń, sprawdzanie interakcji zażywanych leków, wyszukiwanie tańszych zamienników oraz najbliższej apteki, programy promocji zdrowia i wiele innych przydatnych serwisów, które znacząco powinny podnieść świadomość zdrowotną każdego pacjenta.

Jak mówi słynne powiedzenie lepiej i taniej jest zapobiegać niż leczyć - dlatego każda możliwość poprawienia naszego stanu zdrowia powinna pomóc, a nie zaszkodzić.

źródło: osoz.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

A jak takie konto założyć?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy aby na pewno za darmo...?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.