Facebook Google+ Twitter

"Indywidualności polskie" Gierałtowskiego w galerii ŁTF

Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na wernisaż wystawy zdjęć Krzysztofa Gierałtowskiego, który odbędzie się 20 kwietnia br. o godz. 18.30.

Kazimierz Brandys / Fot. Krzysztof GierałtowskiKrzysztof Gierałtowski to bezapelacyjnie jedna z największych osobowości świata fotografii i jeden z czołowych jego reprezentantów. Jest określany mianem specjalisty od "trudnych portretów".

Na świat przyszedł 10 sierpnia 1938r. w Warszawie. Studiował w Akademii Medycznej w Gdańsku i łódzkie "filmówce". Swoją przygodę z fotografią rozpoczął w roku 1961. Fotografował modę, przygotowywał fotoreportaże, m.in. z zakładów przemysłowych. Dał się jednak poznać jako wnikliwy badacz ludzkich twarzy - od ponad 30 lat portretuje indywidualności polskie ze świata kultury, sztuki, nauki i polityki. W jego "Tece" znaleźli się m.in. Jan Paweł II, Krzysztof Kieślowski, Kalina Jędrusik i prof. Lew-Starowicz. Sam autor pisze: Podstawowym celem tej Teki, jest poniesienie w świat opowieści o wspaniałych polskich indywidualnościach, które dane mi było spotkać.

Zbigniew Zapasiewicz / Fot. Krzysztof GierałtowskiNa oficjalnej stronie Krzysztofa Gierałtowskiego czytamy: Teka i towarzysząca jej wystawa prezentuje "44" czarno-białe portrety formatu 25,3x38 cm w ramach 33,3x46 cm, opatrzone komentarzami odautorskimi.

Już w przyszły wtorek, 20 kwietnia, o godz. 18.30 odbędzie się wernisaż wystawy "Indywidualności polskie" w galerii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego (ul. Piotrkowska 102).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Świetny portrecista, niesamowity czlowiek, bardzo komunikatywny

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.