Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14835 miejsce

Infiniface, czyli beniaminek polskiej sceny rockowej

Infiniface to zespół rockowy z Ostrowca Świętokrzyskiego. W wywiadzie dla Wiadomości24.pl, Piotr Dulias i Kamil Kwiatkowski opowiadają o swoim zespole, koncertach oraz swojej muzyce.

Dawid Wesołowski jest basistą zespołu i jego najmłodszym członkiem - ma niespełna 17 lat. / Fot. Bartłomiej GraczakPrzedstawcie czytelnikom Wiadomości24.pl swój zespół.
Piotr Dulias: Nazywamy się Infiniface i jesteśmy z Ostrowca Świętokrzyskiego. W skład zespołu wchodzi pięć osób: Dawid Wesołowski (bas), Marta Matuszewska (wokal), Daniel Lisowski (gitara rytmiczna), Kamil Kwiatkowski (gitara solowa) i ja (perkusja).

Zespół składa się z ludzi, którzy mają już na swoim koncie występy w innych kapelach. Mamy akcenty młodości w postaci Dawida, który dodaje dynamiki do zespołu. Akcentem wizualizacji i charyzmy jest nasza wokalistka, najpiękniejsze, a zarazem niezastąpione ogniwo naszej kapeli.


Wasz zespół ma bardzo ciekawą nazwę.
Kamil Kwiatkowski: Nazwa została zaczerpnięta z jednej z książek Dean Koontza. Jest zlepkiem słów "Interface in Infinity", co w wolnym tłumaczeniu oznacza "łączyć się w nieskończoności".

Jaką muzykę gracie?
Piotr Dulias: Jest to raczej „lajtowy” rock’n’roll do posłuchania, zwłaszcza stare numery (śmiech). W założeniu mieliśmy grać metal, jakkolwiek by tego nie interpretować. Niedawno muzyka nabrała trochę ostrzejszego smaku i metalowego brzmienia.

Czy zespół w obecnym składzie istnieje od początku jego powstania?Perkusista zespołu - Piotr Dulias. / Fot. Bartłomiej Graczak
Kamil Kwiatkowski: W obecnym składzie gramy od czterech miesięcy, ale nie możemy spłycać historii zespołu tylko do tego okresu. Band został założony kilka lat temu. Dwa miesiące temu doszedł do nas Piotrek oraz wrócił Daniel, z którym kiedyś zakładałem ten zespół. Było też kilka innych przetasowań w składzie, np. była inna wokalistka. Kiedyś przez pewien czas graliśmy tez z automatem perkusyjnym (śmiech).

Kto jest autorem melodii?
Kamil Kwiatkowski: Właściwie większość melodii powstała spory czas temu, a stworzyliśmy je ja i Daniel. Układane były na dwie gitary, bas, wokal i bębny. W między czasie były też klawisze, z których jednak zrezygnowaliśmy. W obecnym składzie spędziliśmy dużo czasu dopracowując utwory. Nowe kompozycje są głównie autorstwa Marty. Wspólnie staramy się układać ciekawe rytmy i partie na perkusje. W zasadzie udziela się każdy z nas.

A teksty czyją są zasługą?
Kamil Kwiatkowski: Cześć starszych tekstów napisała nasza poprzednia wokalistka, a pozostałe Marta. Piotrek ostatnio też chciał się udzielać w tej kwestii, ale myślę, że skutecznie mu to wybiliśmy z głowy (śmiech). Nasze teksty są dostępne na stronie, już wkrótce pojawią się tam nasze nowe nagrania demo, nad którymi aktualnie pracujemy, więc serdecznie na nią zapraszamy.

Gdzie wystąpiliście do tej pory?
Piotr Dulias: Kilka dni temu łamaliśmy lody w kieleckim klubie „Dziurka” - był to nasz pierwszy koncert w obecnym składzie. Do sukcesów po tym występie można zaliczyć to, że Kamil ma numer do barmanki (śmiech). Wcześniej natomiast zespół grał już wielokrotnie, zarówno w Ostrowcu jak i innych pobliskich miastach.

Od lewej: Dawid Wesołowski (gitara basowa), Kamil Kwiatkowski (gitara solowa). / Fot. Bartłomiej GraczakA gdzie zagracie w najbliższym czasie?
Piotr Dulias: Myślę, że będą to kolejne koncerty w Kielcach. W naszym mieście wspomożemy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. Na pewno będziemy grać w miejscowościach położonych nieopodal Ostrowca. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje. Mamy też plany co do poważniejszych koncertów, ale nie zapeszajmy...

Dzięki za rozmowę i życzę Wam wielu sukcesów na rockowej scenie.
Piotr Dulias: Dzięki.
Kamil Kwiatkowski: Dziękujemy i zapraszamy na nasze koncerty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Brawo.
Pełen profesjonalizm.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bartuś nie mogłeś dać fotek Marty ?? :(

Ogólnie całość ekstra ;) (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ok, ale napisałaś to samo, a ja cię pytałem o coś jeszcze...

Zasada wypowiedzenia zdań mających funkcję pytanie nie jest tylko na wikipedii.pl, ale również na innych stronach, czy podręcznikach..

Jakoś w wywiadze Piotra Zawadzkiego z Adamem Nowakiem kwestia tych zdań Ci nie przeskodziła...

Komentarz został ukrytyrozwiń

wikipedia nie jest dla mnie wyrocznią.
pytania są banalne, sztmapowe, oklepane. nie ma w nich ładunku oryginalności, który pozwoliłby doszukac się jakiegoś novum w prowincjonalnej kapelce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wikipedia.pl "Zasadą cechującą wywiad-rozmowę jest zadawanie pytań (lub wypowiadanie zdań mających funkcję pytania) i uzyskiwanie na nie odpowiedzi."

Jak Klaro, ustosunkujesz się do tego zdania w nawiasie?

Poza tym, moje pytanie było skonstruowane inaczej, ale w moderacji zostało zmienione, czego ja nie uważam za błąd. :)

Ok, są powtórzenia.

Jakie pytania wg ciebie są odpowiednie dla wywiadu, który ma na celu poznanie, przedstawienie czy prezentacje zespołu, jak nie te wyżej?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lucyna, to nie jest profesjonalny wywiad;]

nie stawia się pytań w formie stwierdzeń, to raz.
dwa, unika powtórzeń/ tu 2 razy wystapiło "gdzie" jeszcze z takim dziecinnym"a gdzieee"
kolejna sprawa:pytania są banalne, sztampowe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak też robię :) Ale uważam, że na opinie i oceny doświadczonych ludzi trzeba zwracać uwagę, no i wyciągać jakieś wnioski..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bartek, głosu serca ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Możliwe, że uciekłem..
Tak właściwie, to kogo słuchać? Wg Lucyny wszystko profesjonalnie, a wg ciebie klapa. Co jest nie tak?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.