Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11094 miejsce

Infoafera. Tajny raport Amerykanów wymienia nazwisko Sławomira Nowaka

Amerykański koncern IT zamówił raport w sprawie afery przetargowej w polskim rządzie. Wynika z niego, że główny bohater infoafery, Andrzej M., miał powiązania z politykami PO. Między innymi ze Sławomirem Nowakiem.

 / Fot. By European People's Party (EPP Congress Warsaw) [CC-BY-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia CommonsRaport powstał jesienią 2012 r. Zamówił go jeden z globalnych koncernów IT bez wiedzy swojego oddziału nad Wisłą. Zadaniem twórców raportu, było sprawdzenie informacji dotyczących tzw. infoafery - dowiedział się "Wprost".

Andrzej M. stojący na czele Centrum Projektów Informatycznych występuje w raporcie, jako główny bohater afery. To on przedstawiany jest w dokumencie, jako człowiek, który potrafił załatwić dosłownie wszystko. "Jechał do siedziby ministerstwa na ulicy Batorego i zawsze wracał z pozytywną decyzją" - czytamy. Amerykański koncern sprawdzał czy M. miał powiązania z Kancelarią Premiera. Wśród jego znajomych wymieniani są: Sławomir Nowak i Tomasz Arabski. Mężczyzna miał się chwalić, że pił alkohol z Nowakiem.

Andrzej M. przywoził z ministerstwa spraw wewnętrznych materiały, które miały zostać uwzględnione w warunkach zamówień. Pochodziły od firm IT, które walczyły o kontrakty. "Czasami materiał był od ministra, czasem z poprawkami ministra" - napisano w raporcie cytowanym przez "Wprost". W dokumencie postawiono pytanie o powiązania M. z Grzegorzem Schetyną. "To prawdopodobne" - stwierdzają autorzy.

Jak zauważają dziennikarze tygodnika, amerykański koncern przy udziale wynajętej firmy dokonał penetracji kluczowego resortu. Pytają też czy CBA zatrzymało wszystkich ludzi, którzy są zamieszani w aferę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Nie jestem aż tak naiwnym aby sądzić, że Amerykanie mając na względzie dobre gospodarowanie swojego najwierniejszego sojusznika w NATO, bezinteresownie angażują się w działania antykorupcyjne. Chodzi mi bardziej, że polityka gospodarza prowadzona od 7 lat przez Donalda Tuska doprowadza do totalnej zapaści, oni już dawno stracili kontrolę. A my słono płacimy za nieudolność rządzących.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba mi się nie pomyliło: zagraniczna firma wydaje pieniądze na działania wywiadowcze, penetrując układy korupcyjne, które ostatecznie służą tejże firmie.

cyt. "...Andrzej M. przywoził z ministerstwa spraw wewnętrznych materiały, które miały zostać uwzględnione w warunkach zamówień. Pochodziły od firm IT, które walczyły o kontrakty."...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Kowalczyk coś się pomyliło.
W folwarku Tuska zagraniczna firma wydaje pieniądze na działania antykorupcyjne w administracji państwa, bo powołane urzędy są niewydolne lub nie chcą się wtrącać w interesy tych którzy je powołali.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszelka działalność na rzecz Ameryki powinna być uznana za bohaterstwo, działanie patriotyczne i wielce chwalebne. Przecież to nasi najwięksi "przyjaciele" i cokolwiek zrobi się na ich rzecz, jest na złość ruskim.
Należą im się popiersia...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawy artykuł - jedna baba drugiej babie powiedziała, że trzecia baba, prawdopodobnie jest dziwką, bo tak przebąkiwała inna baba. Z tego wychodzi oczywisty wniosek: "Tusk, Schetyna, Arabski, Nowak i wielu innych powinno być aresztowanych".

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Pytają też czy CBA zatrzymało wszystkich ludzi, którzy są zamieszani w aferę."

Z pewnością nie.
Tusk, Schetyna, Arabski, Nowak i wielu innych powinno być aresztowanych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.