Facebook Google+ Twitter

Infokioski, czyli jak zmarnować unijne fundusze

Po tekście o wyższości Gierka nad Tuskiem czuję potrzebę dalszego malkontenctwa.

Złom za 10 tys zł. / Fot. waldemar janedaMimo że dzisiaj odwiedza nas prezydent USA Barack Obama, nie o tym zamierzam pisać. W dalszym ciągu będę starał się opisywać niegospodarność i marnotrawienie funduszy i ludzkiej energii.

Odwiedziłem dzisiaj Powiatowy Urząd Pracy w ...; mniejsza z tym gdzie. Kilka lat temu ruszył taki duży projekt na wyposażenie różnych miejsc w tzw. „infokioski". Miało to służyć lepszemu przepływowi informacji dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy. O ile dobrze pamiętam koszt instalacji jednej takiej cudownej maszyny kształtował się na poziomie ok. 10 tys zł.

Kiedy ruszał ten projekt, prowadziłem wtedy Klub Integracji Społecznej, gdzie udzielano pomocy osobom poszukującym pracy. Dostałem wówczas propozycję zainstalowania tego ustrojstwa w naszej siedzibie. Z początku bardzo się do tego zapaliłem. Każda inicjatywa jest cenna. Jednak już tak z chłodną głową uznałem, że to nie jest dobry pomysł. Nawet krytykowano mnie za odmowę przyjęcia tego daru.

Wyjaśnię dlaczego postanowiłem nie instalować tej cudownej maszyny. Koszt wydał mi się za wysoki w porównaniu do efektów jakie miał przynieść. To urządzenie nie było interaktywne.
Wyświetlane tam były oferty pracy bez możliwości złożenia aplikacji. Uznałem, że wydanie takiej ilości pieniążków na elektroniczną gazetę jest fanaberią. Zdobyłem środki na zakup kilku używanych komputerów i podłączenie do internetu. Całość mojego pomysłu zamknęła się w kwocie mniejszej niż 2000 zł. Osoby korzystające z nich miały dostęp do ofert pracy i mogły składać aplikacje drogą elektroniczną.

Aktualnie wszystkie te urządzenia za 10 tysięcy stoją bezużyteczne. Skończyło się finansowanie projektu z funduszy unijnych i instytucje, które zainstalowały u siebie "infokioski" nie chcą płacić za licencję na oprogramowanie.

Może i jestem malkontentem, ale sami przyznajcie, że komuś tu zabrakło wyobraźni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.