Facebook Google+ Twitter

Informacja Naukowa i Bibliotekoznawstwo - wyniki konkursu

Ogłoszono wyniki konkursu na reklamę kierunku Informacja Naukowa i Bibliotekoznawstwo. Organizatorem wydarzenia jest Studenckie Koło Informacji Naukowej "Palimpsest".

Informacja Naukowa i Bibliotekoznawstwo to kierunek studiów na wielu krajowych uczelniach, mimo to nadal nie jest szerzej znany. Aby to zmienić, Studenckie Koło Informacji Naukowej "Palimpsest" wywodzące się z lubelskiego UMCS-u ogłosiło konkurs na jego reklamę.

Na początku, warto zauważył że współczesny student tego kierunku, to przede wszystkim osoba dla której codziennością jest wykorzystywanie informacji. Rozwija coraz ważniejsze umiejętności, takie jak wyszukiwanie przetwarzanie, archiwizowanie i zarządzanie informacją. Kierunek łączy tradycję z nowoczesnością i ma charakter interdyscyplinarny.

Bibliologia, którą szeroko zajmują się studenci, to wszystko co łączy się z kulturą
książki w aspekcie fizycznego przedmiotu jak i jej zawartości. Bibliologię możemy opisywać w przeróżnych kategoriach, takich jak: psychologicznych, pedagogicznych, religijnych, filozoficznych, literackich, politycznych, prawnych, ekonomicznych, technicznych, socjologicznych i innych. Poza szeroko pojmowaną bibliologią, studenci uczą się technologii, narzędzi informatycznych, marketingu, językoznawstwa czy medioznawstwa.

Konkurs miał na celu promocję kierunku oraz pozyskanie odpowiednich narzędzi do
jego promocji. Organizatorzy pozyskali szereg patronatów i sponsorów na potrzeby
akcji.

Konkurs trwał w czasie od 9 grudnia 2010 do 14 lutego 2011. Wszystkie pracę zostały wyróżnione nagrodami książkowymi, a najlepsi zostali dodatkowo obdarowani biletami do teatru oraz teatru muzycznego. Wśród zgłoszeń znaleźć możemy plakaty, hasła reklamowe czy
scenariusz reklamy. Jury w składzie: dr hab. Bożena Rejak prof. nadzw. UMCS, mgr
Magdalena Sośnierz, Agnieszka Grzegorczyk, Dorota Wojtkowska i Michał Kuśnierz wyłonili
najlepsze prace.

Gala wręczenia nagród połączona została z jubileuszem powstania Studenckiego Koła
Informacji Naukowej "Palimpsest". Fotografię z gali i rozdania nagród można znaleźć na stronie internetowej koła. Całość odbyła się 17 listopada 2011.

Zwycięzcom gratulujemy!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.