Facebook Google+ Twitter

Informacje dla prasy

O Wiadomościach24.pl - garść podstawowych informacji dla prasy.

Wiadomości24.pl to największy serwis tworzony przez dziennikarzy obywatelskich na polskim rynku. Już prawie 40 tys. osób zarejestrowało się w serwisie. Czytelników informacji przygotowywanych przez Autorów jest jeszcze więcej: mamy ponad milion realnych użytkowników!

Decyzją Akademii Internetu Webstarfestival społecznościowy serwis dziennikarstwa obywatelskiego Wiadomości24.pl został uznany za Stronę Roku 2009 w kategorii "Społeczność". W 2008 r. Wiadomości24.pl również otrzymały od Akademii Internetu statuetkę Webstarfestival w kategorii "Społeczność". Rok wcześniej serwis docenili internauci głosujący w konkursie Webstarfestival w kategorii “Media”, a w 2006 r., w tym samym konkursie, statuetkę otrzymaliśmy od Akademii Internetu w kategorii “Wiadomości i Informacje”. Wiadomości24.pl zajęły też pierwsze miejsce w kategorii serwisów ogólnoinformacyjnych w badaniach, jakie przeprowadziła w listopadzie 2007 agencja Symetria.

Nad serwisem czuwa zespół redaktorów, który redaguje nadesłane teksty. Na stronie pojawiają się także materiały z „Polski” oraz "Naszego Miasta"

Dziennikarze obywatelscy piszą o sprawach, które ich nurtują, cieszą, smucą, denerwują. Najczęściej poruszają tematy inne niż te, które realizowane są w tradycyjnych mediach tworzonych przez dziennikarzy zawodowych. Często ważniejsze od dysput polityków są dla nich sprawy miejscowości, gminy oraz te, które związane są np. z ich zainteresowaniami. Na łamach Wiadomości24.pl można także odnaleźć recenzje oraz z pasją opisane wydarzenia sportowe, relacje live.

Większość autorów to ludzie młodzi, ale są także osoby starsze, emeryci. Swoje materiały umieszczają u nas m.in. uczniowie, studenci, nauczyciele, tłumaczka, księgowi, dziennikarze, krytyk literacki, księża, modelka, Polacy żyjący w kraju i za granicą, bezdomny mieszkający na dworcu.

Wiadomości24.pl pozwalają odbyć praktyki dziennikarskie, bezpośrednio w redakcji, ale także on-line. Wśród praktykantów są m.in. osoby mieszkające na Cyprze i we Włoszech. Wielu z dziennikarzy obywatelskich rozpoczyna u nas swoją przygodę z dziennikarstwem, którą potem kontynuują w gazetach i serwisach Polskapresse, a także w TVN czy w “Życiu Warszawy”.

Nasze znaki rozpoznawcze


Książka za recenzję


„Książka za recenzję” to jeden ze znaków rozpoznawczych Wiadomości24 i najstarsza cykliczna akcja prowadzona przez nasz serwis. W ramach akcji współpracujemy z największymi wydawnictwami: Znak, Świat książki, PWN, Czarne, Czytelnik, Rebis, W.A.B., WAM, Dobra Literatura, WarBook, Fundacja Feminoteka, Bullet Books, superNowa, Nowa Proza, MAG, Wydawnictwo Akustyczne, Fox Publishing, Fabryka Snów, Bellona, Prószyński i S-ka.

Bilet za recenzję


Akcja „Bilet za recenzję” ma już dwa lata. Każdy kolejny rok jej istnienia przynosi nowe kontakty ze scenami warszawskimi i teatrami spoza stolicy. Dzięki nim mogliśmy przekazać bilety na spektakle scen stołecznych: Teatru Wielkiego-Opery Narodowej, Teatru Studio, Studio Buffo, Teatru Druga Strefa, Teatru Polskiego, Teatru Żydowskiego oraz Teatru Polskiego w Poznaniu.

Z akcją chcemy wyjść poza stolicę i dać szansę nie tylko czytelnikom z Warszawy. Pierwszym krokiem w tym kierunku było podjęcie współpracy z poznańską sceną. Jeśli tylko autorzy W24 wyrażą zainteresowanie projektem, postaramy się ofertę rozszerzyć na Kraków, Wrocław i Gdańsk.

Kino i film


W 2011 roku rozpoczęliśmy współpracę z warszawskim ENEMEF-em. Tego typu wydarzenia filmowe organizowane są co kilka miesięcy i z pewnością także w kolejnych będziemy uczestniczyć.

Akredytacje i legitymacje


Autorzy W24 są jedynymi spośród piszących do serwisów społecznościowych, którzy mogą uzyskać legitymacje dziennikarskie oraz akredytacje na wydarzenia sportowe i kulturalne.

Akcje W24


Wśród wielu akcji W24, warto przypomnieć:

Podwieczorek z W24
Autorzy polecają książki
Kino z klimatem, cz.I
Student w wielkim mieście. Edycja trzecia
Książka z nadzieją
Znani nam nieznani
Wakacyjny przewodnik z W24
Zagadki na infoscreenie w metrze
Redakcja sportowa W24. Wybierz wydarzenie, które zrelacjonujesz


Patronaty


Spektakle teatralne, książki, wydarzenia muzyczne, imprezy charytatywne ... I wiele innych. Szczegóły o wydarzeniach, którym patronowaliśmy w 2011 roku znajdziecie na stronie Patronaty Wiadomości24.
Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.