Facebook Google+ Twitter

Informacje o dziennikarstwie obywatelskim pilnie poszukiwane

Jeszcze niespełna trzy miesiące pozostały niektórym na oddanie pracy licencjackiej lub magisterskiej. Jestem jednym z tych "szczęśliwców". Czasu pozostało niewiele. Proszę Was o pomoc!

Temat mojej pracy jest wyjątkowy - Dziennikarstwo Obywatelskie z szczególnym uwzględnieniem serwisu Wiadomości24.pl. Problem tkwi jednak w tym, że mimo tak wielkiej skarbnicy wiedzy, jaką są biblioteki i internet, informacji na temat dziennikarstwa internetowego jest niewiele.

Moja praca podzielona jest na trzy podstawowe działy: historia dziennikarstwa obywatelskiego, DO dziś i jego przyszłość. Ponieważ głównie opieram się na Wiadomościach24.pl, zwracam się do Was, kochani współtwórcy serwisu. Szczególnie interesuje mnie historia powstania portalu. Wiele mówi się o niej w wywiadach, ale może ktoś z Was posiada jakieś unikalne informacje? Być może znajdzie się ktoś z opracowaną dogłębnie historią Wiadomości24.pl?

Poza tym, co powiecie na temat przyszłości serwisu? Kieruję się najnowszymi badaniami w Ameryce, ankietami oraz tym, że nasza gazeta osiąga coraz to wyższe miejsca w rankingach na najlepsze serwisy informacyjne. Tekstów jest tak dużo, że musieliśmy stworzyć osobną rubrykę dla faktów z PAP-u. Jak jednak można pisać o tym na kilkanaście stron?

Wzywam o pomoc! Liczę na Was! Z góry dziękuję. Sugestie proszę pisać w komentarzach bądź na adres e-mail: fuji87@wp.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Tony Rock
  • Tony Rock
  • 10.07.2011 20:53

--
Właściwego kredytu jest zawsze duży problem dla klienta
potrzeb finansowych. Karty kredytowe i bezpieczeństwa
Że klienci coraz częściej poszukują uzasadniony wpływ kredytowej
Wierzycielami. Oprocentowanie kredytu dla mojego 2%
Aby dać minimalna kwota pożyczki 2.000 dolarów, dlaczego
Maksymalna kwota to $ 10,000,000.00. Jeśli są Państwo zainteresowani
wsparcia finansowego, prosimy o kontakt:
tonyrockloanagency@gmail.com

wniosek o kredyt

nazwę odbiorcy
E-mail :..........
Kraj :.........
Państwo :....... ..
Miasto :.........
Zip :.........
Mobile Phone :...... ...
Fax :.........
Narodziny :.........
Sex :........ .
Państwo :.........
Zawód: ... ......
Wymagana ilość :......
Cel kredytu :.........
Kredytu / Czas trwania :.........

Jeśli powyższe, prosimy o kontakt
Protokół / weryfikacji Departament natychmiast i inne
Dyskusja i
Twoje zapytanie jest przetwarzane.n
--

Komentarz został ukrytyrozwiń

A już opisałeś cały fenomen Oh My News? O tym samym można na dobre kilkanaście stron machnąć opisu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo, ale to bardzo Ciebie Adamie przepraszam. Takie sa skutki pisania w biegu ;) (PS: grunt, ze nazwiska nie pomylilem :D)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kochani! Dziękuję wszystkim za cenne uwagi. Na 100 % z każdej skorzystam. Miło, że mogę na Was liczyć:) Pozdrawiam wszystkich i thx:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co do meritum
kiedyś tu się dużo działo, cała stara kadra zabierała głos: http://groups.google.com/group/obywatel-dziennikarz
muisz też dokładnie przetrawić to: http://groups.google.com/group/obywatelscy24
pozdrawiam rewolucyjnie
ADAM Degler vel Ossad :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kto to jest Daniel Degler? Masz do niego namiary? Zbieram wszelkie informacje o rodzinie ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

byłbym zapomniał - konkurs Dziennikarz roku 2008 i jego zwycięscy, kto wygrał i za co go cenimy... Musisz tez odpowiedziec na pytanie czym jest dziennikarstwo obywatelskie (odp, conajmniej 5 stron Ci wyjdzie)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Masz racje Kajetanie, nie znam szczegółów dotyczących pracy Twojego kolegi... Jeśli mogę cos zasugerować, to skupiłbym się na wymiarze socjologicznym - oddziaływanie na opinie publiczna i społeczeństwo. Przykłady? Twoja sprawa z Play'em, Piotrek May pisal o zabawce z Ikei, itd. Ostro tez było na forum o trolach, dyskryminacji, tolerancji czy punktowaniu za wydatki (sam element plusów jest już tematem na rozdział). Szeroko omawialiśmy tematy fobii, itd. Sugeruje, by Marek z pytaniem o historie zwrócił się do redakcji lub najstarszych stażem autorów. Ciekawe spojrzenie (na pisanie) mogą mieć nasi zagraniczni autorzy. Z profilu Macika wnioskuje, że pisze licencjat z dziennikarstwa, może pokusi się o porównanie zawodowców z DO. W czym są lepsi, a w czym nigdy nie dogonią obywateli. Z pytaniem o idee rewolucyjne warto zwrócić się do rewolucjonistów - Piotrka Balkusa czy Daniela Deglera... Można pisać i pisać, poproszę o więcej szczegółów, nt. tego co ma znaleźć się w pracy i jaką ma mieć formę (tj. wytyczne od promotora).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak sobie czytam te komentarze, Marek jeszcze ich nie widział, nie miał okazji. Znam szczegóły jego pracy lic. i muszę coś tutaj napisać:) bodpl - praca licencjacka cała ma liczyć ok. 50 stron, właściwie to minimum. Naprawdę ciężko napisać jest na tyle stron, skupiając się głównie na jednym serwisie. Lepiej daj coś od siebie i pomóż, zamiast krytykować:) A w woli ścisłości, to fuji87 za tę pracę się nie zabiera, bo ona już jest dawno w trakcie pisania, tylko właśnie teraz stoi w kropce... Gosiu! Temat jest już ustalony. Praca ma trochę ogólnie powiedzieć o dziennikarstwie obywatelskim, ale głównie ma to być na przykładzie portalu link Marek już napisał trochę o innych serwisach, bo trzeba takie coś zamieścić, nie zapominając przede wszystkim o korzeniu DO - serwisie OhMyNews. Wszystko to, co Wy mówicie już jest, ale co więcej? Może ktoś z Was ma właśnie coś unikatowego, jakąś opracowaną historię? Ale fajnie Gosiu, że podsunęłaś temat książki Chylińskiego:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hmmm... to miał być mój temat :P A tak na serio, skorzystaj też z opinii Marka Chylińskiego, który pisze o serwisie w swojej książce :)
A przyszłość dla serwisu? Cóż... to już nie jest czwarta władza ;) Konkurencja coraz większa. Nie skupiaj się na jednym serwisie i nie skupiaj się tylko na naszym kraju.
Na temat tej pracy licencjackiej można by mnóstwo napisać w ciągu kilku dni - wystarczy chcieć :)
Powodzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.