Facebook Google+ Twitter

Informacje o promieniowaniu komórek

Władze amerykańskiego miasta San Francisco biorą pod uwagę wprowadzenie regulacji prawnych wymuszających na producentach komórek podawanie informacji o poziomach promieniowania generowanego przez ich telefony.

Sonda

Czy przed kupnem zwracał(-a)byś uwagę na informacje o promieniowaniu komórki?

Informacje o poziomie emitowanego promieniowania są znane. Federalna Komisja Komunikacji (FCC - Federal Communications Commission) musi je poznać przed wprowadzeniem jakiegokolwiek telefonu komórkowego na rynek. Sęk w tym, że dane te nie są upubliczniane. Producentom na tym nie za bardzo zależy.

Burmistrz San Francisco, Gavin Newsom, uważa jednak, że informacje takie powinny być równie łatwo dostępne, co sugerowana cena producenta. Polityk jest dobrej myśli jeśli idzie o plany wprowadzenia odpowiednich regulacji. "Jeśli nam się uda, a sądzę, że się uda, to inne miasta pójdą w nasze ślady" - powiedział Newsom.

Pomysł na takie rozwiązanie zrodził się w Departamencie Środowiska. Pytanie czy dobrze widoczne i łatwo dostępne informacje o poziomach promieniowania będą miały jakikolwiek wpływ na decyzje klientów? Podobne pomysły wprowadzono już chociażby w przypadku jedzenia z sieci McDonald's (informacje o zawartości tłuszczy, cukrów itd. na opakowaniach), ale nie wpłynęło to znacząco na spadek popularności fast foodów.

Źródło: Komórkomania.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.