Facebook Google+ Twitter

Informacyjna ofensywa jaworznickiego magistratu

Urząd Miejski w Jaworznie uruchamia od września kilka usług, które mają ułatwić komunikację między magistratem a mieszkańcami. Jaworznanie będą mogli m.in. skontaktować się z urzędnikami poprzez komunikator Skype.

Od września każdy będzie mógł otrzymywać najświeższe doniesienia z Jaworzna wprost na swój telefon komórkowy. / Fot. UMPoza możliwością rozmów przy pomocy Skypa we wrześniu ruszą dwie inne usługi - smsowy serwis informacyjny oraz elektroniczny wyświetlacz w centrum miasta. - Nasze nowe propozycje mają ułatwić komunikacje między urzędem a mieszkańcami, pomóc w rozwiązywaniu ich spraw - mówił na konferencji prasowej Dariusz Starzycki, sekretarz miasta.

Urząd w komórce
Każdy kto będzie chciał na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia, przedsięwzięcia, inwestycje czy imprezy kulturalne bądź sportowe będzie mógł otrzymać je na swój telefon komórkowy. Aby tak się stało wystarczy na stronie urzędu - www.jaworzno.pl - wpisać w zakładce subskrypcja swój numer telefonu oraz adres e-mail, na który zostanie przesłana informacja z prośbą o potwierdzenie rejestracji. Dopiero po jej zatwierdzeniu będziemy otrzymywać jaworznickie newsy. Korzystanie z usługi będzie bezpłatne. - Sms-y obejmą skrót najważniejszych wydarzeń - tłumaczy Marcin Marzyński, kierownik Referatu Informacji i Komunikacji Społecznej - Usługa będzie dostępna od połowy września, jednak na listę wysyłkową można się wpisywać już od pierwszego dnia miesiąca.
Marcin Marzyński (kierownik Referatu Informacji i Komunikacji Społecznej): - Sms-y obejmą skrót najważniejszych wydarzeń. / Fot. UM
Komunikaty rozsyłane za pomocą telefonów komórkowych to nie nowość dla jaworznickiego magistratu. Od ponad roku każdy, kto wyrabia bądź wymienia dowód osobisty czy dowód rejestracyjny, może we wniosku (podając numer swojego telefonu komórkowego) zażyczyć sobie powiadomienia w formie sms o możliwości odbioru dokumentu, gdy ten będzie już gotowy.

W takiej sytuacji urzędnicy wpisują dane telefoniczne do odpowiedniej aplikacji. Wszystkie numery zostają umieszczone w bazie danych. Kiedy dokument jest już gotów do odebrania, informacja zostaje automatyczne przesłana na podany numer telefonu przez specjalny program. Jak się okazuje usługa jest bardzo popularna wśród Jaworznian. Od początku kwietnia 2006 do końca lipca 2007 skorzystało z niej blisko 9,5 tysiąca petentów.

Mimo smsowej usługi ciągle będzie można korzystać z tzw. subskrypcji, która funkcjonuje od czerwca 2004 roku. Każdy, kto podając adres poczty elektronicznej zapisuje się do listy mailingowej otrzymuje najświeższe informacje z miasta prosto na swoją skrzynkę. Od czasu uruchomienia usługi skorzystało z niej 690 osób. Obecnie informacje trafiają na 405 adresów e-mailowych.

Z urzędnikiem przez Skype
Nowością będzie możliwość komunikowania się z urzędem poprzez najpopularniejszy na świecie komunikator służący do rozmów telefonicznych - Skype. - Od przyszłego tygodnia każdy będzie mógł bezpłatnie skontaktować się z jaworznickimi urzędnikami - mówi Ernest Kurzeja, kierownik Referatu Informatyki w Urzędzie Miejskim - Wystarczy tylko mieć komputer, dostęp do Internetu i mikrofon. Wybierając w Skypie użytkownika o nazwie um.jaworzno połączymy się z centralą telefoniczną Urzędu Miasta, która przekieruje nas do wybranego urzędnika - dodaje.
 / Fot. Marek Iwaniszyn
Rozmowy poprzez komunikator są darmowe. Jednak jak zaznaczają przedstawiciele urzędu trzeba pamiętać, że magistrat nie odpowiada za jakość połączenia, które uzależnione jest od jakości internetowego łącza osób korzystających z komunikatora.

Czekając na autobus
W przyszłym tygodniu na budynku przy ulicy Grunwaldzkiej - po przeciwnej stronie przystanku Jaworzno-Centrum – zostanie uruchomiony elektroniczny wyświetlacz, na którym będą pojawiać się komunikaty, obwieszczenia oraz najważniejsze informacje dotyczące miasta. Jest to kolejny (po tablicach informacyjnych zainstalowanych w dzielnicach odległych od centrum miasta) etap poprawy komunikacji między jaworznickim magistratem a mieszkańcami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

długo się zbierali;P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pluuuusssssss. O tydzień wyprzedziłeś Wyborczą!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.