Facebook Google+ Twitter

Informacyjnie spokojna sobota?

Mogłoby się wydawać, że świat podobnie jak wielu Polaków, ma długi weekend. Nic bardziej mylnego. Przedstawiam mój autorski przegląd sobotnich wydarzeń.

Miasto Villahermosa zalane przez wody rzek Carrizal i Grijalva / Fot. PAP/EPA/Jaime ÁvalosDo najważniejszych wydarzeń dzisiejszego dnia należy zaliczyć ogromny dramat jaki dotknął Meksyk. Największa klęska żywiołowa w historii tego kraju objęła niemal cały stan Tabasco. Niemal milion ludzi zostało bez dachu nad głową i odciętych od świata w wyniku powodzi.

W Pakistanie ogłoszono stan wyjątkowy.Nie działają telefony, wojsko zajęło siedziby najważniejszych środków masowego przekazu. Pracownicy Sądu Najwyższego otrzymali informację, że ich usługi nie są potrzebne. Została także zawieszona konstytucja. Decyzje prezydenta Perweza Muszarrafa potępiły Stany Zjednoczone.
Donald Tusk / Fot. PAP/Tomasz Gzell
Tymczasem niedaleko meksykańskiej tragedii protestują hollywoodzcy filmowcy. Nie ma jednak obawy, że zabraknie twórców kolejnych przebojów filmowych. Głowa "kościoła" scjentologicznego, Tom Cruise, zapowiedział właśnie rychłą realizację produkcji w jegoreżyserii.

Również w Polsce nie jest spokojnie. Zaszokowała mnie wiadomość o zoofilskim filmiku rozsyłanym przez małe dziewczynki za pomocą telefonów komórkowych.

Na łamach internetowych wydań magazynów "Wprost" i "Newsweeka" królują perypetie polityków dotyczące tworzenia się Hiszpan Fernando Alonso z teamu McLaren Mercedes / Fot. PAP/ EPA/Diego Azubelnowego rządu. Kolejnym gorącym tematem dzisiejszego dnia jest wizyta w Wielkiej Brytanii nowego premiera - Donalda Tuska.

Nie milkną także spekulacje dotyczące dalszej kariery Fernando Alonso. Wracają spekulacje jakoby zawodnik miał powrócić do teamu Renault, który opuścił zaledwie sezon temu. Również w piłce nożnej jest to gorący dzień. W meczu na szczycie angielskiej premierleague rozegrał się zacięty mecz pomiędzy Arsenalem a Manchesterem United.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

+ zwłaszcza za poruszenie tematu o filmiku w telefonach komórkowych...niestety, ale takie zachowania to może by dopiero początek ogromnej "lawiny"...obym się mylił..pozdrawiam;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rewelacyjny pomysl, swietne wyonanie = wielki plus

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobry pomysł (Melisy) z tym przeglądem wydarzeń. Taki „dzień w pigułce” byłby przydatny osobom, które tylko powierzchownie interesują się wydarzeniami w świecie, a innym wówczas, kiedy brakuje akurat czasu na wyszukiwanie i śledzenie najważniejszych spraw dnia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Natalio, nasunęłaś mi pewiem pomysł swoim autorskim przeglądem. Byłoby fajnie, gdyby taki przegląd pojawiał się codziennie, o określonej godzinie wieczornej - np. 18:30. Mógłbyt się zawsze pojawiać pod wspólnym tutyłem (i tu znów moja propozycja): fakty24: (i tu część dalsza, zależnie od wydarzenia dnia) klęska żywiołowa w Meksyku

Co o tym myślicie? Takie internetowe wiadomości w pigułce dla zabieganych, oczywiście z linkami i fotami ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

brak informacji... co? (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie no bez przesady :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotruś.. jesteś lepszy niż TVN24 :)

Piotrek Bogdanowicz - nasz redakcyjny Skarb :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co do powodzi... (Natalko wybacz ale muszę, taka już moja natura żywiołowa jest :)). Dotknięty powodzią został stan Tabasco i Chiapas, jak na ironię przy jednej z najsłabszych pór deszczowych. No i nie jest to jeszcze największa klęska żywiołowa, jaka dotknęła kiedykolwiek ten kraj. Może w tym rejonie kraju to jest największa katastrofa naturalna od dziesięcioleci ale Meksyk miał już gorsze chwile przy których ta powódź to pikuś :) Jeżeli chodzi o samą klęskę powodzi, to bardziej tragiczna była ta z listopada 1959 roku kiedy zginęło ok 2 tys. osób. Patrząc na inne katastrofy naturalne jakie dotknęły Meksyk - trzęsienia ziemi (choćby to z 1985 roku), erupcje wulkanów (np. z roku 1982), huragany (np. z IX 1915 roku) - to nie ma jeszcze aż tak źle :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.