Facebook Google+ Twitter

Informatyk. Przewodnik praktyczny

Każdy z nas spotyka od czasu do czasu informatyka. Niektórzy z Was pewnie nawet nimi są. Niniejszy tekst ma na celu bliższe zapoznanie czytelnika z tym wartym uwagi zjawiskiem, jakim jest "bycie (z) informatykiem". Przed lekturą zaleca się przygotowanie porcji popcornu, ulubionego napoju i... humoru.

Charakterystyka zewnętrzna


Prawidłowe rozpoznanie informatyka wbrew pozorom nie należy do zadań trudnych. Wychudzony, lub dokładnie na odwrót: osobnik przy kości, ubrany w noszone już od kilku tygodni dżinsy oraz t-shirt. Włosy mogą być krótkie i w nieładzie na skutek częstego przesuwania między nimi dłonią, bądź też długie, związane dla wygody gumką recepturką. Cechą charakterystyczną są okulary. W przypadku ich braku należy spojrzeć domniemanemu informatykowi głęboko w oczy - prawdopodobnie nosi soczewki kontaktowe.
Oczywiście istnieją wyjątki od powyższej charakterystyki zewnętrznej. Pamiętajcie jednak: jeśli poznany przez was informatyk ubrany jest w modne spodnie, jego dłoń zdobi złoty łańcuszek zaś klatka piersiowa zdradza objawy regularnego treningu na siłowni, warto zapytać, czy dany osobnik w ogóle pracuje w wyuczonym zawodzie.

Ubranie


 / Fot. U.A.MarczewskaW życiu codziennym informatyk nie sprawia zbyt poważnych trudności. Przedstawiciel tego gatunku nie potrzebuje wielu ubrań, nie będzie również od żadnego przedstawiciela rodziny wymagał, by były one wyprasowane. Osoby posiadające informatyka w domu powinny jednak pilnować, by poszczególne części garderoby były przez niego regularnie zmienianie. Mamy tu bowiem do czynienia z osobnikiem wykonującym czynności takie jak poranne ubieranie się automatycznie. Żeby było jednak jasne: nie ma mowy o niechlujstwie. To po prostu zaniedbanie wynikające z przepracowania.

Informatyk nie potrzebuje wielu garniturów. Do pracy chodzi zazwyczaj w stroju, w którym przebywa w domu. Oczywiście tak jak w przypadku każdego człowieka zdarzają mu się sytuacje, w których musi się ubrać elegancko. Dlatego dobrze trzymać dla niego w szafie jeden garnitur wraz z pasującą koszulą, krawatem i parą eleganckich butów.

Odżywianie się informatyka


Wyżywienie informatyka nie jest w zasadzie sprawą trudną. Jakkolwiek każdy indywidualny osobnik posiada pewne właściwe jego jednostce gusta kulinarne, to praktyka żywieniowa i tak sprowadza się do pizzy. Stąd bardzo łatwo możemy rozpoznać czy wnętrze, w którym aktualnie się znajdujemy należy do przedstawiciela informatycznego gatunku. Za pozytywnym wynikiem śledztwa będą bowiem przemawiać stosy pudełek po pizzy piętrzące się w którymś z kątów pomieszczenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (20):

Sortuj komentarze:

Maciek
  • Maciek
  • 09.09.2011 10:08

Zabawne ale chyba niezbyt prawdziwe. Przynajmniej dla grupy informatyków, w której się obracam. Właściwie są zupełną przeciwnością tego co tutaj zostało żartobliwie opisane. Co więcej, trudno określić wszystkich ludzi z branży IT informatykami. Raczej powinno się ich podzielić na programistów, administratorów sieci, sprzętowców itd. Myślę, że pomiędzy tymi wewnętrznymi grupami jest wieli różnic i nie można tego ujednolicać pod nazwą ogólną - Informatyk.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zabawny tekst:) +

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.11.2008 14:26

(+ ) bardzo zabawny, ale jakże prawdziwy tekst, dodam tylko , że informatycy "dbają" :) o ten swój ubiór ... Widać , że autorka "z informatyką" jest za Pan brat ... :) IS

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.11.2008 10:30

WERSJA ULI (ZABAWNA): "Oczywiście nie jest tak, że informatyk cały swój czas spędza przed komputerem. Można z nim wyjść, porozmawiać. Trzeba się tylko przyzwyczaić, że patrzenie mu przez dłuższy czas w oczy nazwie "zawieszeniem", a na fakt Twojego złego humoru zareaguje propozycją "zrebootowania"."

WERSJA MOJA (ZABAWNA): "Oczywiście nie jest tak, że informatyk cały swój czas spędza przed komputerem. Można z nim wyjść, porozmawiać. Trzeba tylko wcześniej wysłać wiadomość na GG"

Komentarz został ukrytyrozwiń

+) Za to osoba "będąca z informatykiem", pewno ma więcej spokoju .... są tacy mało wymagający? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystko się zgadza :) A swoją drogą, to kobiety-informatycy to równie specyficzne, jeśli nie specyficzniejsze, zjawisko. To tak na własnym przykładzie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ znakomite Urszulo!
Brakuje mi tylko rodowodu informatyka. Wg. amerykanskich uczonych jest to osobnik pochodzacy od pierwowzoru, ktory wynalazł urządzenie zwane mensa pythagoreana;
Gatunek odtworzony metodą klonowania, obecnie mnozy się samodzielnie w sposob niekontrolowany.

Komentarz został ukrytyrozwiń

PLUS. Sympatyczny materiał z poczuciem humoru. W sam raz na początek dnia. Co tam dziś w planie? Transfer nowych not z serwera dewoloperskiego na produktywny, aktualizacja serwera KAV, kilkanascie kompów do przygotowania dla przedstawicieli, przygotowanie macierzy i konfiguracja RAID 1 i 5 na nowym serwerze ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

świetne :) (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Agatko, niesmowite z jaką trafnością i lekkością to opisałaś. gratuluję. namierzyłaś informatyków precyzyjnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.