Facebook Google+ Twitter

Ingrid Betancourt wróciła do Francji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-04 20:17

Ingrid Betancourt przyleciała do Francji, gdzie została powitana przez prezydenta Sarkozyego i jego żonę. Powróciła do Francji po sześciu i pół roku, które spędziła w kolumbijskiej dżungli jako zakładniczka marksistowskiej organizacji FARC.


Ingrid Betancourt i jej bliscy wylądowali na pokładzie prezydenckiego Airbusa na wojskowym lotnisku w Villacoublay pod Paryżem. Tam czekali już na nich Nicolas Sarkozy i Carla Bruni. Powitanie na lotnisku miało bardzo osobisty, niemal rodzinny charakter. Po uściskaniu prezydenckiej pary Ingrid Betancourt powiedziała, że od siedmiu lat marzyła o tej chwili.

- Chciałam oddychać powietrzem Francji, być z wami - dodała. Nicolas Sarkozy wyraził w imieniu swoim oraz rodaków podziw dla byłej zakładniczki, która - jak podkreślił - nigdy się nie załamała. - Cała Francja jest pod wrażeniem pani postawy w chwili powrotu, pani uśmiechu i siły - powiedział Sarkozy.

Po krótkim powitaniu prezydent i Ingrid Betancourt pojechali do Pałacu Elizejskiego, gdzie była zakładniczka została powitana przez członków komitetów walczących przez kilka lat o jej uwolnienie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.