Facebook Google+ Twitter

I.N.G.U. spotkał się z podopiecznymi Fundacji "Nowa Nadzieja"

W miniony weekend zespół I.N.G.U. spotkał się z dziećmi chorymi na zespół Downa, z autyzmem, z porażeniem mózgowym oraz rozszczepem kręgosłupa. Są one podopiecznymi Fundacji Na Rzecz Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Nowa Nadzieja”.

Zespół I.N.G.U. i podopieczni Fundacji Na Rzecz Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Nowa Nadzieja" / Fot. Piotr TomankiewiczZespół I.N.G.U. w zabawie z podopiecznymi Fundacji Na Rzecz Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Nowa Nadzieja" / Fot. Piotr TomankiewiczOd dawna Fundacja "Nowa Nadzieja" dużo robi dla dzieci dotkniętych autyzmem, ale to nie jedyna choroba naszych podopiecznych. W najnowszym projekcie dzięki wsparciu wspaniałych dziewczyn Alicji Szałeckiej i Emilii Borak oraz zespołowi I.N.G.U. realizowano teledysk do piosenki i program opisujący choroby i potrzeby konkretnych dzieci i ich rodzin. W sobotę i niedzielę Fundację odwiedziły m.in. dzieci z zespołem Downa, dotkniętych autyzmem, z porażeniem mózgowym oraz rozszczepem kręgosłupa.

Zespół I.N.G.U. i Fundacja "Nowa Nadzieja" - motywy rozpoczęcia współpracy

Jako zespół postanowiliśmy pomóc potrzebującym dzieciom. Postanowiliśmy stanąć na wysokości zadania i zrobić coś wspólnie. Napisaliśmy tekst oraz muzykę pod utwór, mający wzbudzić w ludziach chęć niesienia pomocy, sprawić by znowu poczuli empatię do drugiego człowieka i by zjednoczyli się w chęci niesienia wsparcia dla tych bardziej potrzebujących. Potrafimy to robić jako ludzie przy wielkich tragediach. Pamiętam jak dziś jak słynny utwór "moja i Twoja nadzieja" w czasach wielkiej powodzi sprawił, że ludzie nagle zaczęli sobie pomagać, wszyscy, każdy na swój sposób wspierał akcję. Na co dzień nie zauważamy tych małych, które często dzieją się za ścianą. Bieda, choroby, niepełnosprawność, przemoc... Wiemy, że nie jesteśmy w stanie zmienić świata, ale jeśli jesteśmy w stanie zmienić cokolwiek, skierować wzrok innych na ten problem to dla nas będzie sukcesem. Odnaleźliśmy rodziców, którzy codziennie zmagają się z tragedią własnych dzieci, zmagają ze słabościami i trudami życia codziennego dla nas są bohaterami o których nikt nie mówi głośno, których nikt nie zauważa, a wręcz pomija. Chcieliśmy by o tym opowiedzieli, by ich historie stały się motywem przewodnim i przesłaniem naszego utworu. Opowiedzieli o życiu codziennym, o swoich dzieciach, ich chorobie i potrzebach. O tym jak możemy im pomóc. Taki osobisty apel o pomoc i wsparcie do jak najszerszego grona. Nic tak nie łączy jak muzyka. Liczymy że nasza nas zjednoczy w chęci pomocy i zwróci uwagę innych na to jak łatwo jest pomóc. Czasami wystarczy 1 % podatku, dla zamożniejszych przekazanie jakiś kwot pieniężnych, a dla innych choćby spełnienie marzenia o zdalnie sterowanym samochodzie autystycznego chłopca, czy lalce dla małej dziewczynki. A czasem wystarczy powiedzieć głośno , że należy coś zmienić i nagle głosów mówiących o tym samym jest więcej, ludzie chcą zmian i te zmiany zaczynają mieć miejsce.

więcej na: http://www.nowanadzieja.com.pl/1191/Projekt_I_N_G_U_dla_Fundacji_Nowa_Nadzieja.html
Zespół I.N.G.U. i podopieczni Fundacji Na Rzecz Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Nowa Nadzieja" / Fot. Piotr Tomankiewicz2 letnia Madzia z zespołem Downa wraz ze swoim tatą / Fot. Piotr Tomankiewicz / Fot. Piotr Tomankiewicz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Piękne. Dla wszystkich musiało to być ciekawe spotkanie... Pełne emocji i nauki...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.