Facebook Google+ Twitter

Inicjacje na granicy zmysłów – Przemek Kossakowski w Zbąszyniu

W ostatni poniedziałek kwietnia odbyło się spotkanie autorskie z Przemkiem Kossakowskim organizowane przez Bibliotekę Publiczną w Zbąszyniu.

 / Fot. Krzysztof RożekKossakowski jest autorem cyklu programów telewizyjnych, takich jak „Inicjacje” czy „Na krawędzi zmysłów” emitowanych na antenie TTV, których efektem jest wydana w 2014 roku książka. Sam siebie nazywa człowiekiem od zadań specjalnych i od pracy w terenie, który w czasie wolnym chętnie rysuje i eksperymentuje z grafiką.

Podczas spotkań opowiadał o tym, czego nie widać w jego programach, wzbogacając swoją relację prezentacją z fotografiami i anegdotami. Dwugodzinne spotkanie nikogo nie rozczarowało. Kossakowski stawia przede wszystkim na bezpośredni kontakt ze słuchaczami, nie boi się trudnych pytań zgromadzonej publiczności. Kto ogląda jego programy, wiedział, czego się spodziewać po takim spotkaniu: szaleństwa i szczerości do bólu. Przy tym sam Kossakowski pozostaje zaskakująco skromny i bezpośredni.

 / Fot. Krzysztof RożekByły na sali momenty absolutnej ciszy, kiedy opowiadał o najbardziej trudnych granicznych sytuacjach, jak podczas spotkania z ukraińską szeptunką albo podczas seansu szamańskiego w Buriacji. Były chwile, kiedy publiczność śmiała się razem z Kosakowskim z jego ekstremalnych przygód i zaskakujących splotów wydarzeń, czując, że tylko śmiech jest jedyną reakcją na absurdalność sytuacji, o których opowiadał. Dlatego chyba każdy wyszedł ze spotkania z przeświadczeniem, że życie jest fascynujące, a granice ludzkich możliwości nie istnieją.

Koordynatorką spotkania była bibliotekarka, Magdalena Rożek.
(tekst: dw, arg, zdjęcia: Krzysztof Rożek)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.