Facebook Google+ Twitter

Inicjatywa internautów - Stop językowi Palikota!

W internecie nie cichną echa ostatnich wypowiedzi posła Janusza Palikota. Na polskim Facebooku pojawiła się inicjatywa jego użytkowników, będąca wyrazem niechęci wobec jego poczynań oraz języka, jakim się posługuje.

Janusz Palikot - Zdjęcie na licencji Creative Commons / Fot. Cezary_pPowiedzmy razem głośne "STOP" chamstwu, dzielącemu Polaków, sprowadzającemu życie publiczne do rynsztoku, policzmy się. Granice zostały już dawno przekroczone, nie możemy jako obywatele stać obojętnie, jakby nic się nie stało: działajmy! - głosi opis umieszczony w centralnym miejscu strony - wydarzenia.

Zdaje się, że polska opinia publiczna żyje i ma się dobrze, wbrew niektórym analizom dotyczącym jej stanu. Wspomniana wyżej inicjatywa, powstała z pomysłu jednego spośród użytkowników Facebooka, jest czymś wyjątkowym w ostatnich tygodniach.

Zniesmaczeni zachowaniem posła Palikota oraz innych osób publicznych, internauci postanowili wziąć sprawę w swoje ręce. Strona, o której mowa, nie tyle ma na celu wyrażenie zbiorowej niechęci i dezaprobaty wobec często odnotowywanych obecnie zachowań w sferze publicznej; jest ona czymś więcej - autor określa wydarzenie przez siebie zapowiedziane jako Pozew zbiorowy przeciwko chamstwu w życiu publicznym.

W ciągu kilku godzin, strona zyskała sobie spore grono sympatyków oraz osób zapowiadających udział w wydarzeniu. Pojawia się pytanie - czy oraz ile jest w stanie zdziałać inicjatywa internautów w obliczu posła, wobec którego sama Platforma zdaje się być bezradna? Wszak perypetie wielokrotnie straszonego wyrzuceniem z partii Palikota są długie, jego bytność w Platformie zaś - nieprzerwana.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Politycy i normalny przekaz? Jak te ''biedaki'' będą się określać? Prywatnie sypią ''k..mi' itp. bluzgami zreszta nie tylko oni na you tube full wypas Lis Durczok itd. Mazurek I Zalewski wprowadzili mirę chamstwa i idityzmów tzw ''Niesioły'' ale ile Niesiołow jest w Niesiołowski? Jak profesor Niesiołowski rugał Jakubiak na antenie to żałowałem że nie mam zdolności biolokacji bo chyba bym chama przydusił. Incjatywa fajna ale nie wróżę jej powodzenia. To tak jak z upominaniem pijanych kierowców. Posłuchają a potem wiooo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ogromnie się cieszę, że młodzi ludzie wychodzą z inicjatywą "czyszczenia chamskiego języka" i nieetycznych zachowań. A jednocześnie wstyd mi za nas, tych trochę starszych , że dajemy przykład agresji, chamstwa i bezczelności. Wstyd mi za język Palikota , Kurskiego i innych. Ale wstyd mi przede wszystkim za Niesiołowskiego. Często po jego medialnych wystąpieniach zastanawiałam się jak on może stanąc na katedrze przed swoimi słuchaczami. Jak może wymagać od studentów szacunku i kultury.

Komentarz został ukrytyrozwiń

to juz wczoraj bylo Pani Janino i nie dzieje sie to pierwszy raz zreszta. chyba 4 razy probowali go wyrzucic i nic z tego. jakies papiera ma na nich czy cos, w kazdym badz razie jak go teraz nie wywala, to nic go nie ruszy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzisiejsza prasa donosi, że europoseł PO, Filip Kaczmarek przesłał do partyjnego sądu koleżeńskiego wniosek o wykluczenie Janusza Palikota z Platformy. W ocenie F.Kaczmarka nieetyczne i hańbiące wypowiedzi J.Palikota szkodzą Platformie. (źródło: Metro, 8 lipca 2010) Co będzie, to będzie, ale chwilowo powiało świeżym powietrzem z tego politycznego śmietnika.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Problem w tym, że niektórzy nie mają pojęcia, co znaczy "etyka" i traktują miejsce swojej pracy czy działalności jak prywatny folwark. Z drugiej strony może takie warcholstwo jest komuś potrzebne. Może część społeczeństwa uważa, że ma tam, we władzach "swojego chłopa". A mnie jest zwyczajnie wstyd, kiedy słucham publicznych wypowiedzi i wycieczek osobistych także między innymi "dostojnikami". I bardzo mnie cieszy, że inicjatywa wyszła od młodych ludzi. W Was cała nadzieja i jak się kiedyś mówiło "przyszłość narodu".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Małgosiu, dobrze , że napisałaś taki tekst. Po prostu nie potrafimy już rozmawiać żeby się wzajemnie nie obrażać. Bardzo potrzebna inicjatywa.5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uwagi mam głównie do tytułu, bo trochę oszukańczy, ale o tym już na poczcie wewnętrznej. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Joanna: Zauważ, że w moim tekście WIDAĆ, że chodzi nie tylko o Palikota - zaznaczam dwukrotnie, że link dotyczy też innych osób, a szerzej, ogółu opinii publicznej. Radzę przeczytać jeszcze raz. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 07.07.2010 19:21

Palikot na pierwszym planie wszystkich mediów, a sprawy wymagające naprawdę szybkich i konkretnych decyzji, odchodzą na dalszy plan...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przecież tam nie tylko o Palikocie jest mowa. W podanym przez Ciebie linki widnieje wyraźnie: "Stop językowi Palikota, Kutza, Niesiołowskiego, Wałęsy itp.!" - to trochę zmienia postać rzeczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.