Facebook Google+ Twitter

Inicjatywa „Smoleńsk - chcemy prawdy: Czy wiesz, ile nie wiesz?”

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-11-10 14:11

Stowarzyszenie KoLiber to licealiści, studenci i przedsiębiorcy - młode pokolenie, któremu bliskie są wartości takie jak: ochrona własności, rządy prawa, wolność gospodarcza, odpowiedzialność za własny los oraz silne i bezpieczne państwo.

10 kwietnia 2010 r. na zawsze wpisał się w historię Polski. Podczas rocznicowej podróży do Katynia, w katastrofie pod Smoleńskiem, zginął prezydent RP Lech Kaczyński, Jego małżonka Maria Kaczyńska oraz 94 inne osoby, w tym szereg wybitnych przedstawicieli elity społeczno-politycznej i militarnej naszego państwa, oficerowie BOR i załoga samolotu. Jest listopad, minęło 7 miesięcy od katastrofy – 7 miesięcy, kłamstw, przemilczeń, zaniechań oraz działań noszących znamiona celowego sabotażu i planowej dezinformacji.

Z tego powodu nie możemy milczeć w sprawie Smoleńska. Powołaliśmy Inicjatywę „Smoleńsk – chcemy prawdy” będącą naszym kategorycznym sprzeciwem wobec działań władz państwowych oraz wielu mediów głównego nurtu, prowadzonych na szkodę interesu Polski.

Nie jesteśmy związani z żadną partią polityczną. Nic nie przesądzamy, żadnej hipotezy nie forsujemy (w przeciwieństwie do prokuratur rosyjskiej i polskiej).Jutro wyjdą na jaw kolejne fakty i kto Ci je poda? Nikt, jeśli nie zaczniesz pytać sam i szukać odpowiedzi sam. Chcemy tylko jednego: chcemy prawdy. W imię pamięci dla ofiar, w imię polskiej racji stanu, w imię elementarnej ludzkiej uczciwości. Stań po stronie prawdy, pomóż nam, przekaż tą ulotkę innym. I najważniejsze – myśl samodzielnie i bądź patriotą.

1) Bezpodstawne oskarżenia
Dlaczego urzędnicy i funkcjonariusze rosyjscy kłamali, podając informacje, które potem okazały się nieprawdziwe. Kłamano o słabej znajomości języka rosyjskiego, o 4 próbach podejścia do lądowania, o zlekceważeniu polecenia wieży by lądować w Mińsku – nic takiego nie miało miejsca.

2) Tajne porozumienie
Dlaczego już po kilkunastu godzinach, podczas tajnej narady prokuratorów polskich i rosyjskich wykluczono hipotezę zamachu? Dlaczego oszukiwano nas, że hipoteza ta jest poważnie brana pod uwagę? Dlaczego polscy prokuratorzy bezpodstawnie zgodzili się przekazać polskie czarne skrzynki stronie rosyjskiej? Dlaczego informacja, że takie spotkanie i ustalenia w ogóle miały miejsce, była ukrywana przez 6 miesięcy?

3) Oddanie śledztwa w rosyjskie ręce i blokowanie działań po stronie polskiej
Dlaczego po katastrofie samolotu wojskowego jakim był TU-154 M, kwalifikuje się bezpodstawnie jego lot jako cywilny i stosuje się do wyjaśniania katastrofy konwencję chicagowską? Dlaczego pominięto właściwą dla takich wypadków i korzystniejszą dla nas umowę polsko-rosyjską z 1993 roku, której istnienie początkowo ukrywano? Dlaczego Polska nie zwróciła się o pomoc do NATO, do UE, do międzynarodowych organizacji lotniczych?

4) Skandaliczne zaniedbanie przy organizacji i zabezpieczeniu lotu
Polskie służby zlekceważyły w wielu miejscach elementarne zasady bezpieczeństwa. Nie dokonano inspekcji lotniska. Zrezygnowano z rosyjskiego nawigatora. Zlekceważono ostrzeżenia służb specjalnych UE. Zlekceważono informacje o wzmożonej aktywności rosyjskich służb specjalnych. Na lotnisku liczba oficerów BOR wynosiła zero.

5) Fałszywe naprowadzanie pilotów przez rosyjską wieże kontrolną
Dlaczego polscy piloci otrzymali z wieży trzykrotnie komunikat: “jesteście na kursie i na ścieżce”, podczas gdy samolot już dawno był znacznie poniżej ścieżki podejścia? Dlaczego wprowadzano ich w błąd?

6) Niszczenie dowodów
Dlaczego Rosjanie wycinali drzewa w obrębie lotniska i zaorali teren katastrofy? Dlaczego już od pierwszych dni Rosjanie rozpoczęli planowe niszczenie wraku, a polski rząd przez 6 miesięcy to akceptował? Dlaczego brakuje znacznej części samolotu, w tym podobno dość dobrze zachowanego kokpitu?

7) Pozorowanie śledztwa
Dlaczego utrzymuje się w tajemnicy zapisy parametrów lotu z jednej ze skrzynek, będącej od początku w dyspozycji polskich śledczych? Dlaczego przez pół roku nie poddano szczegółowej analizie filmu, nakręconego zaraz po upadku samolotu? Dlaczego mimo potwierdzenia przez ABW autentyczności filmu nie wiemy, czyje głosy po polsku tam padają, co to za odgłosy brzmiące jak strzały? Dlaczego minister Kopacz kłamała, mówiąc, że teren został przesiany sitem na głębokość 1 m, jeżeli nawet po wielu miesiącach z łatwością znajdowane są na miejscu szczątki samolotu i ofiar? Dlaczego kłamała, mówiąc, że polscy lekarze i patolodzy byli obecni podczas sekcji zwłok? Gdzie po pół roku są dokumenty z sekcji zwłok? Dlaczego nie pozwala się na przeprowadzenie ekshumacji?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

mrówka
  • mrówka
  • 06.12.2010 16:10

Jeżeli zapomimy o Smoleńsku i damy sobie wmówić,że wszystko jest w porządku będzie to znaczyło jedno-jesteśmy mocarstwem sowieckim.Przed tym bronił nas śp.L.Kaczuński ale Polacy zrozumieją to kiedy ich dzieci będą umierać z głodu.Zabili 96 osób.Jeżeli pozwolimy aby uszło im to bezkarnie to Biały Orzeł nie podniesie już nigdy dumnie głowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
~ ailisa
  • ~ ailisa
  • 23.11.2010 21:14

Ilu znawcow tematu, tyle teori. A ja mowie, wieczny odpoczynek....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.