Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26148 miejsce

Inicjatywa utworzenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nowogardzie

11 lutego o godzinie 16.00 w Centrum Edukacji i Przedsiębiorczości „Profit”, przy ul. Wojska Polskiego 3 w Nowogardzie, odbędzie się zebranie założycielskie Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Uczestnicy pierwszego zebrania byli bardzo skoncentrowani na temacie... / Fot. Ryszard Jan Zagórski24 stycznia odbyło się pierwsze spotkanie grupy osób zainteresowanych utworzeniem Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nowogardzie. Spotkanie, w którym wzięło udział 18 osób z Nowogardu i okolicznych miejscowości, trwało ponad półtorej godz. Dyskutowano o zakresie działania, miejscu, finansach i perspektywach rozwoju UTW w Nowogardzie.

Obecni na zebraniu doszli do wniosku, że uniwersytet powinien funkcjonować, jako stowarzyszenie, a wstępna analiza przykładowego statutu jest dobrą lekturą do rozważań i dalszych prac w tym temacie. Zebrani, jako grupa inicjatywna zapraszają wszystkich zainteresowanych utworzeniem Uniwersytetu Trzeciego Wieku na spotkanie, które odbędzie się 31 stycznia w Centrum Przedsiębiorczości o godz. 15.00, w sali 107.

Utworzeniem Uniwersytetu Trzeciego Wieku nabiera rumieńców

31 stycznia odbyło się drugie spotkanie osób zainteresowanych utworzeniem w Nowogardzie, Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wzięło w nim udział 37 osób z Nowogardu, Golczewa i innych pobliskich miejscowości. Podobnie jak poprzednio prowadził je sprawnie i rzeczowo prezes AWIS, mgr Tobiasz Lubczyński. Tematem przewodnim był projekt statutu, którego wstępnie poprawiony tekst, był wyświetlony na ekranie i czytany. Zebrani wypowiedzieli się w wielu kwestiach i dokonali, nie tylko kosmetycznych, poprawek w analizowanym projekcie. Najdłużej dyskutowano o trybie przyjmowania słuchaczy.

Powstała Nieformalna Rada Programowa, z Danutą Dawidowską na czele, która została zobowiązana do przygotowania niezbędnych materiałów do dalszych poczynań. Każdy UTW
powinien mieć Radę Programową, w której skład wchodzi co najmniej jedna osoba z tytułem profesora. Skład tego „ciała” jest więc jeszcze niekompletny i tymczasowy. Pozostało kilka trudnych zagadnień, którymi rada ma się zająć. Termin kolejnego spotkania zostanie przekazany ustalonymi i sprawdzonymi sposobami.

Wiadomość z ostatniej chwili

Grupa Inicjatywna z Tymczasową Radą Programową informują, że 11 lutego o godzinie 16.00 w Centrum Edukacji i Przedsiębiorczości „Profit” przy ul. Wojska Polskiego 3, w sali 107 w Nowogardzie, odbędzie się
zebranie założycielskie Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nowogardzie.

W programie zebrania m.in.:
1. Podjęcie uchwały o założeniu Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Nowogardzie.
2. Podjęcie uchwały o uchwaleniu statutu stowarzyszenia.
3. Wybór zarządu, komisji rewizyjnej i sądu koleżeńskiego.
4. Wolne wnioski.

Wszyscy zainteresowani utworzeniem Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nowogardzie, powinni czuć się zaproszeni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Tutaj taż mają niezły dorobek: <a href="link

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Nowogardzkim UTW zaczyna się coś dziać.
http://www.wnowogardzie.pl/aktualnosci/stowarzyszenie-utw-w-nowogardzie-%E2%80%93-poczatek-konkretow/

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marian Siwek
  • Marian Siwek
  • 25.02.2011 22:21

Ważna jest aktywność. W tym tzw. trzecim wieku także. Chociaż nikt nie jest w stanie precyzyjnie określić, jaki to jest wiek. Taka aktywność jest z pewnością godna uznania!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Każdy ma prawo do nauki w każdym wieku a walka o nauke powinna być walką każdego z nas.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Albin sej
  • Albin sej
  • 17.02.2011 11:18

To mi się podoba. Piszę się na to.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wielki plus dla Nowogardu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I bardzo dobrze! Kto nie robi użytku ze swojego mózgu, ten nie ma szans na zdrowe życie. Jak powiadają - studiuj i ciągle się ucz - bo nauka to do potęgi klucz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Znam parę osób, które uczestniczą w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Poznaniu. Wszystkie są bardzo zadowolone. Oprócz nauki są różne dodatkowe atrakcje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Takie Uniwersytety działają na całym świecie i cieszą się dużym zainteresowaniem. W myśl zasady ...uczmy się przez całe życie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.02.2011 18:29

Wspaniale, życzę powodzenia:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.