Facebook Google+ Twitter

Inne życie kobiet. Recenzja książki „Urodziłam się dziewczynką”

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-03-27 13:48

Książka porusza tematy wykorzystywania dziewczynek od najmłodszych lat, zmuszania do sprzedaży własnego ciała, pedofilii, okaleczenia kobiet przez rebeliantów. Książka dla osób lubiących prawdziwe historie niż fantastykę.

 / Fot. xxx„Urodziłam się dziewczynką” to zbiór opowieści, przedstawiających dramatyczny los dyskryminowanych dziewczynek. Książka jest
napisana w sposób bardzo emocjonalny, porusza problemy siedmiu kobiet, które zostały skrzywdzone przez los. Autorzy opisują losy kobiet z różnych państw: Togo, Sierra Leone, Ghany, Brazylii, Kambodży, Ugandy i Dominikany. Każda z nich zamieszkuje w innym miejscu, jednak zostały one strasznie doświadczone przez los.

Ernestyna przemierzała codziennie wiele kilometrów z "salonem piękności na / Fot. w24 głowie". Było to ciężkie drewniane pudło z kosmetykami, które sprzedawała kobietom. Renata, która pochodziła z Dominikany, by utrzymać rodzinę, zapracować na jedzenie, sprzedawała swoje ciało. Najważniejsze, by każda z kobiet spełniała swoje obowiązki i uszczęśliwiała mężczyzn, którzy rządzą i stoją na czele panującej hierarchii.

Dziewczyny często nie kończą szkoły, nie zdobywają wykształcenia
z powodu ciąży w bardzo młodym wieku. Jak Teresa z Brazylii, która mając piętnaście lat, miała dwie córeczki. Dziewczynki opiekują się młodszym rodzeństwem, gotują, dbają o dom, pracują. Większość z nich zmuszana jest do związków małżeńskich z wybranym już wcześniej mężczyzną. To
najbliższych, a nie samej kobiety, której z reguły nikt o zdanie nie pyta.

Książka „Urodziłam się dziewczynką” otwiera oczy czytelnikom na straszne cierpienie i poniżanie kobiet, dla których każdy kolejny dzień to cierpienie i ból zarówno psychiczny, jak i fizyczny.

Pomoc dziewczynkom na świecie w takich sytuacjach niosą różnego rodzaju organizacje. Jedną z nich jest organizacja Plan, największa na świecie organizacja, broniąca praw dziecka, dzięki której powstała książka. Kupując książkę, każdy może pomóc kobietom z krajów Trzeciego Świata, gdyż część zysków ze sprzedaży trafi na konto organizacji Plan.

Dobrze, że działają na świecie organizacje takie jak Plan. Ponieważ często roztargnieni codziennym życiem, zakupami, wyborami, na który film iść do kina. nie zdajemy sobie sprawy, że żyją na świecie ludzie zupełnie w innej rzeczywistości.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Marta Dutkiewicz
  • Marta Dutkiewicz
  • 27.03.2012 15:30

Autorowi tego artykułu,gratulę jego wrażliwości na los tych wszystkich pokrzywdzonych kobiet,znajdujących się często w sytuacji bez wyjścia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.