Facebook Google+ Twitter

Innego końca świata nie będzie. Wystawa Mirosława Bryżysa z Litwy

14 lutego 2012 r. w Warszawie zostanie otwarta wystawa prac malarskich Mirosława Bryżysa z Litwy.

14 lutego 2012 r. w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie (Plac Bankowy 3/5, główne wejście C) o godz.17 odbędzie się otwarcie wystawy prac malarskich Mirosława Bryżysa (Litwa) pt. "Innego końca świata nie będzie". W otwarciu wystawy weźmie udział artysta malarz z Litwy. Komisarzem wystawy jest Romuald Mieczkowski, redaktor naczelny czasopisma polonijnego "Znad Wilii".
- Mirosław Bryżys urodził się w 1970 roku w Wilnie Studia wyższe odbył w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Uprawia malarstwo sztalugowe. Uczestniczył w wielu wystawach, nie tylko na Litwie i w Polsce, m.in. miał trzy wystawy indywidualne w San Francisco. Mieszka pomiędzy Wilnem i Kownem, w oddali od wielkomiejskiego zgiełku, obcując na co dzień z przyrodą - mówi red. Romuald Mieczkowski.

Wystawa "Innego końca świata nie będzie nie będzie" ma tytuł przewrotny (od nazwy jednego z obrazów) i odzwierciedla stosunek twórcy nie tylko do jego twórczości, lecz przede wszystkim – do życia. Jest to podejście liryczne i pogodne, ale i niespieszne, z możliwością zatrzymania się i popatrzenia na otaczający świat. Z ciekawością i zachwytem.

Artysta, pamiętający przecież o przemijaniu czasu, usiłuje cieszyć się każdą chwilą, z pokorą ją ocenić i utrwalić, jako wydarzenie zawsze niezwykłe i godne uwagi. Osiągnąć ten cel pozwala mu soczysta, choć nieco stonowana kolorystyka, wzbogacenie podstawowego motywu swoistą „ornamentyką”, wprowadzającą echa bajkowej niemal tajemniczości, jakby z otoczką ciepłego snu, z łagodną refleksją o dzieciństwie.

Obrazy przedstawiają pejzaże, w tym miejskie – z bardzo „ludzkim” odbiciem przywołanych powyżej elementów; są natury martwe, nie brak też wątków filozoficznych. Malarstwo to jest dalekie od narzucania jakichś konkretnych treści czy manifestów, bywa jedynie rozważaniem przy sztaludze o tym, co jest ważne w życiu.

Wszystko to, niezależnie od podejmowanych tematów i wątków, tworzy jedną, właściwą artyście spójność estetyczną.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.