Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3318 miejsce

Innova 2014 w Brukseli. Polscy wynalazcy z najważniejszymi nagrodami

Dzięki nowatorskiej metodzie leczenia opracowanej przez prof. Aleksandra Sieronia, chorzy na cukrzycę mają szansę uniknąć amputacji kończyn. Za swój wynalazek Sieroń otrzymał najważniejszą nagrodę na 63. Światowych Targach Brussels Innova 2014. Wyróżnieni zostali uczniowie z Jastrzębia-Zdrój za opracowanie systemu zdalnego zarządzania zasilaniem urządzeń i komunikacji osób niepełnosprawnych.

 / Fot. Fot.Victor/(CC BY 2.0)Najważniejsza nagroda salonu wynalazków Innova powędrowała do prof. Aleksandra Sieronia, wykładowcy Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Stworzył urządzenie, które pomaga w leczeniu przewlekłych ran stóp i podudzi. Opracowana metoda leczenia daje szanse na lepszy standard życia m.in. dla chorych na cukrzycę.

Jak tłumaczył w rozmowie z rmf24.pl, "chorą nogę cukrzyka wkłada się do czegoś, co nazywamy popularnie butem. Ten but, to taki walec, który aplikuje całą nogę do środka. Uszczelniamy ją i w środku powstaje podwyższone ciśnienie tlenu oraz działanie ozonu. Tą metodą leczono pacjentkę z Niemiec. Od czterech lat cierpiała na cukrzycę, leczyła się dwa miesiące i rzeczywiście została wyleczona. Jest to duża szansa dla pacjentów".

Zobacz także: Leczyłeś się w krajach Unii? NFZ zwróci koszty

Na tegorocznych Światowych Targach Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technik Brussels Innova, wyróżnieni zostali także uczniowie z Zespołu Szkół nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju, którzy otrzymali nagrodę Grand Prix. Opracowali system zdalnego zarządzania zasilaniem urządzeń i komunikacji osób niepełnosprawnych. Dzięki ich wynalazkowi osoby sparaliżowane mogą komunikować się ze swoimi opiekunami, nawet jeśli nie ma ich w domu.

Wyróżniona została 14-letnia Katarzyna Chrapko, która przygotowała projekt mówiący o tym, że chore organy człowieka powinny być leczone za pomocą ultradźwięków.

Do Brukseli w tym roku przyjechali wystawcy z 20 krajów, by przedstawić około 300 innowacyjnych rozwiązań.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.