Facebook Google+ Twitter

Innovator Małopolski wspieranie i promocja po krakowsku

Ideą konkursu jest wspieranie małopolskich przedsiębiorstw wdrażających innowacyjne rozwiązania poprzez promowanie dobrych przykładów. To już trzecia edycja konkursu, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Logo konkursu Innovator Małopolski / Fot. Centrum Transferu Technologii PKW 2007 roku deklaracje uczestnictwa złożyło 30 firm z całego województwa, co dało blisko dwukrotny wzrost zainteresowania konkursem w stosunku do roku 2006. Czy nagroda Innovator Małopolski daje swoim zwycięzcom coś więcej niż tylko tytuł i nagrody? Zapytaliśmy się o to zwycięzców ubiegłorocznej edycji:

Franciszek Ścisłowicz: - Nagroda Innowator Małopolski, którą zdobyła firma Elfran za Obrotowy Kolektor Słoneczny ELFRAN – Revolution jest bardzo dużym wyróżnieniem dla małej firmy. Nagroda otworzyła wiele drzwi i umożliwiła dalszy jej rozwój. Przyznany tytuł jest wartościowy i wiele razy okazało się, że dla ludzi z którymi prowadzę rozmowy niesie ze sobą pewien prestiż. Większość firm, poszczególnych osób boi się innowacji, bo nie wiadomo czy przyniosą zysk czy stratę. Ważne jest więc to, że uczelnia docenia te osiągnięcia i nikt ich nie podważy. Jest potwierdzenie, że kierunek rozwoju który obraliśmy i dokonane już osiągnięcia potwierdzają że poszliśmy w dobrym kierunku - mówił laureat w kategorii przedsiębiorstwo mikro.

Artur Borowski: - Uhonorowanie firmy TM Technologie z Krakowa, producenta systemów oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego, było niewątpliwie jednym z ważniejszych wydarzeń w historii istnienia spółki. Udział w tym prestiżowym konkursie, organizowanym przez Centrum Transferu Technologii przy Politechnice Krakowskiej, przyczynił się do tego, że firma dołączyła do grona przedsiębiorców, którzy w swojej działalności stawiają na innowacje i stale poszerzają ofertę, tak aby prowadzić do jej dalszego rozwoju, z pożytkiem nie tylko dla gospodarki małopolski oraz jej mieszkańców ale całej Polski. Dzięki prestiżowej nagrodzie TM Technologie stała się wzorem dla innych małopolskich firm i przedsiębiorstw. Laur małopolski będzie z pewnością impulsem do nieustannego doskonalenia produktów firmy, przynosząc kolejne sukcesy dzięki czemu TM Technologie zyska jeszcze większe uznanie wśród klientów i branżowych gremiów w kraju jak również poza jego granicami. Należy przypomnieć, że powiązany z konkursem udział w misji gospodarczej TM Technologie do Tilburga (Holandia), odbywający się w dniach 16 - 18 października 2007 r., organizowany przez Centrum Transferu Technologii, można uznać za niezwykle udany, gdyż nie tylko zaowocował nawiązaniem nowych kontaktów, ale także dał możliwość bezpośredniego spotkania z innowatorami zagranicznymi, pozwalając na wymianę doświadczeń oraz umocnienie więzi. Z pewnością przyniesie to profity pozwalające odnieść wspólny sukces - mówił przedstawiciel firmy TMT, która była laureatem w kategorii przedsiębiorstwo małe.

W tym roku konkurs jest organizowany przez Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej pod patronatem rektora politechniki oraz wojewody małopolskiego. O tytuł Innovatora Małopolski 2008 mogą ubiegać się mikro, mali i średni przedsiębiorcy, posiadający siedzibę na terenie województwa małopolskiego.

Laureaci konkursu otrzymają:
- prawo do wykorzystania w celu reklamy i promocji logo konkursu oraz tytułu „Innovator Małopolski 2008” przez okres 2 lat,
- grawerowany w metalu dyplom „Innovator Małopolski 2008”,
- sponsorowany wyjazd na spotkania partnerskie do Kolonii (grudzień 2008),
- pomoc ekspercką w zakresie przygotowywania oferty do baz danych o nowoczesnych technologiach,
- 50 proc. rabat na radiową kampanię reklamową ufundowaną przez patrona konkursu - Radio Kraków (realizacja do 30 czerwca 2009 r.).

Udział w konkursie jest bezpłatny. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 30 kwietnia 2008 r. Aby zgłosić swój udział w konkursie wystarczy wypełnić deklarację uczestnictwa i wysłać pocztą na adres biura konkursu.

Konkurs odbywa się dwuetapowo. W pierwszym uczestnicy konkursu, którzy spełnili wymogi stawiane w regulaminie, są proszeni przez organizatora o przygotowanie arkuszy prezentacji firmy, po czym następuje ich ocena i kwalifikacja do kolejnej części. W drugim etapie przeprowadzona jest wizytacja firmy w formie audytu technologicznego, której celem jest sprawdzenie danych podanych w wypełnionych wcześniej materiałach oraz uzyskanie dodatkowych informacji niezbędnych do podjęcia decyzji. Wyniki finału przedstawione zostaną do końca września.

Więcej informacji na stronie www.innowacje.malopolska.pl

Biuro Konkursu: Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska, ul. Warszawska 24, 31-155 Kraków

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.