Facebook Google+ Twitter

Innowacja czy tradycja ?

Gdyński Biznesplan stał się przedsięwzięciem priorytetowym dla Gdyni. Z pewnością jest to kusząca propozycja, zwłaszcza dla wielu młodych, jeszcze niedoświadczonych osób stawiających dopiero pierwsze kroki w biznesie.

 / Fot. Screen strony organizatora - Masto GdyniaWystartowała już kolejna, VII edycja Gdyńskiego Biznesplanu. Jak co roku konkurs ten adresowany jest przede wszystkim do osób stawiających pierwsze kroki w biznesie i działających w sektorze małych przedsiębiorstw. W tym roku nosi on nazwę „Gdyński Biznesplan 2009". W konkursie udział może wziąć każdy, bez względu na wiek i płeć oraz ten kto ma pomysł na działalność gospodarczą, lub rozwój swojej, istniejącej już firmy.

Gdyński Biznesplan poprzez swoją ideę daje młodym ludziom ogromne możliwości wykazania się charyzmą i pomysłowością. Jest to dla nich życiowa szansa i możliwość realizacji marzeń. Celem konkursu między innymi jest walka z wciąż rosnącym bezrobociem. Organizatorami konkursu są władze miasta Gdynia. W regulaminie Biznesplanu przewidziano 3 etapy, ten trzeci zakończy się wyłonieniem finałowej dziesiątki i ogłoszeniem wyników konkursu w dniu 28.05.2009 r. Organizatorzy przygotowali dla laureatów atrakcyjne nagrody, zarówno rzeczowe, jak i wspomagające rozwój i powstanie firmy.

Gdyński Biznesplan na przestrzeni lat stał się przedsięwzięciem priorytetowym dla miasta. Z pewnością jest to kusząca propozycja, zwłaszcza dla wielu młodych, jeszcze niedoświadczonych osób, stawiających dopiero pierwsze kroki w biznesie. Hasło miasta Gdynia brzmi: "Miasto ludzi przedsiębiorczych",a otwieranie nowych firm przyczynia się do rozwoju gospodarczego całego regionu, tworzą się nowe miejsca pracy, a co za tym idzie zmniejsza się bezrobocie, poprawia się wzrost konkurencyjności produkcji i świadczonych usług. Ogromną korzyścią dla miasta, jak i jego mieszkańców jest również wdrażanie nowych technologii oraz nowych systemów zarządzania.

Gdyński Biznesplan od początku swej edycji zyskał popularność i międzynarodowy prestiż. IVO Software produkująca syntezatory mowy dla osób niewidomych i niedowidzących znana dziś na rynku międzynarodowym też zaczynała od Gdyńskiego Biznesplanu. W 2006 roku Łukasz Osowski wraz z Michałem Kaszczukiem wygrali w kategorii Nowy Biznes, w konkursie „Przedsiębiorca roku”. Za rozwiązanie i ułatwienie życia osobom niepełnosprawnym firma otrzymała medal "Gdynia bez Barier” w maju 2004 roku. Osiągnęli również sukces w 2006 i 2007roku, a ich pomysł został uznany za jeden z najlepszych na świecie w konkursie Blizzard Challenge.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.