Facebook Google+ Twitter

Innowacje w konkursie „Poznański Lider Przedsiębiorczości”

30 września zakończyło się przyjmowanie zgłoszeń do V edycji konkursu „Poznański Lider Przedsiębiorczości”. Biorą w nim udział przedsiębiorstwa oraz firmy akademickie wyróżniające się dynamizmem i innowacyjnością w działaniu.

W tym roku dodatkowo, w przeciwieństwie do lat poprzednich, zaproszenie do udziału w tej ważnej z punktu widzenia gospodarki rywalizacji oprócz mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z powiatu poznańskiego zaproszone dostały także firmy akademickie działające na terenie aglomeracji poznańskiej.

Przedsiębiorstwa, tak jak w czterech poprzednich edycjach, zostaną nagrodzone tytułem „Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości”. W ich przypadku oceniany będzie wzrost przychodów i zysku brutto na przestrzeni trzech lat działalności.

Z kolei najlepsi przedsiębiorcy opierający swoją działalność na innowacyjnych technologiach, produktach lub usługach powstałych w wielkopolskich placówkach naukowo-badawczych zostaną uhonorowani certyfikatami „Poznański Lider Przedsiębiorczości Akademickiej”.

Władzom aglomeracji poznańskiej bardzo zależy na gospodarczym rozwoju miasta i regionu. Jednym z najważniejszych elementów tego rozwoju, według nich, jest promocja przedsiębiorczości w środowiskach akademickich. Dlatego podjęły decyzję o nagradzaniu przedsiębiorców akademickich, wykorzystujących w swojej pracy własność intelektualną. Ocena konkursowych zgłoszeń przez specjalistów potrwa do końca października. Została ona powierzona podmiotowi zewnętrznemu zwanemu Partnerem Merytorycznym. Zarówno w tegorocznej, jak i następnej edycji konkursu rolę tą nieodpłatnie pełnić będzie miejscowa firma zajmująca się doradztwem F5 Konsulting Sp. z o.o.

Finałowa gala tegorocznej edycji konkursu, którego organizatorami są starosta poznański – Jan Grabkowski i prezydent Poznania – Ryszard Grobelny, odbędzie się 10 grudnia 2007 r. Zwycięzcy będą promowani w wybranych mediach. Przedsiębiorstwa i firmy akademickie składały swe wnioski od 30 czerwca. Udział w poznańskiej imprezie był dla nich całkowicie bezpłatny. Całość odbywa się pod przewodnictwem Jana Grabkowskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dobra robota.
+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.