Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9472 miejsce

Innowacyjne nauczanie o tajemnicy na studiach podyplomowych UŚ

Współautorzy: Barbara Podgórska

Najlepsze praktyki ochrony informacji niejawnych poznali studenci Studiów Podyplomowych "Ochrona informacji niejawnych i administracja bezpieczeństwem informacji", na Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach, Uniwersytetu Śląskiego

 / Fot. Adam K. PodgórskiNa edukacyjną wycieczkę "szlakiem tajemnic" zabrał studentów płk rez. Mieczysław T. Koczkowski, prezes Zarządu Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Informacji Niejawnych, współorganizator studiów, kontynuowanych już ósmy rok. - Innowacyjne nauczanie w wykonaniu najlepszych praktyków, naukowców i specjalistów z dziedziny ochrony informacji, w ścisłej współpracy z firmami stosującymi nowoczesne urządzenia, techniki, technologie i wynalazki, to przesłanie, któremu stale jesteśmy oddani – twierdzi pułkownik. - To nasz wkład w realizację postulatu kształtowania społeczeństwa informacyjnego oraz administracji i gospodarki opartej na wiedzy.

Pierwszym etapem "wyprawy" był Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej. Sam budynek prezentuje się niezwykle okazale, ale co ważniejsze, spełnia w pełni wymagania w zakresie bezpieczeństwa, tak osobowego, jak i informacji rozmaitych kategorii, które się tu znajdują. Z praktycznymi aspektami funkcjonowania systemu ochrony w jednostce zatrudniającej 430 pracowników, odwiedzanej codziennie przez setki interesantów, zapoznał gości Bogdan Gładki, pełnomocnik prezydenta miasta ds. OIN.

 / Fot. Adam K. PodgórskiStudenci mogli dotrzeć w najbardziej niedostępne podziemia gmachu, spełniające kryteria konieczne do ulokowania kancelarii tajnej. Zapoznali się ze strefami dostępu i systemami dozorowania, ogólnymi założeniami planów ochrony dokumentów i materiałów niejawnych oraz wdrożonymi procedurami zabezpieczeń fizycznych. Ot, na pozór tak banalnymi, jak plomby do saszetek na klucze do pomieszczeń.

 / Fot. Adam K. PodgórskiStąd „szanowna wycieczka” udała się do siedziby Zarządu Południowego Koncernu Energetycznego SA, wiodącej firmy przemysłowej w branży energetyki na Śląsku, wchodzącej w skład grupy Tauron. Ogromny budynek, wzniesiono przed wieloma laty jako „opakowanie” dla komputera klasy ”Odra”, ówczesnej chluby polskiej komputroniki. Samo serce komputera o sprawności i pojemności bazy danych, jakie teraz cechuje gadżety mieszczące się w naszych kieszeniach, zajmowało jedno piętro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Własnie niedawno zmieniła sie ustawa, i kategorii jawności - niejawności -tajności etc przybyło, choć w mediach mówią, że zdecydowanie złagodniała :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak zwykle artykuł o bogatej tresci. Szkoda, ze nie brałam udziału w tej wycieczce. Pozdrawiam sympatyczne małzenstwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.