Facebook Google+ Twitter

"Innowacyjne Rozwiązania w Trosce o Młode Pokolenia", czyli jak pomóc młodzieży?

  • Ewa Rau
  • Data dodania: 2009-08-12 16:54

Debata "Innowacyjne Rozwiązania w Trosce o Młode Pokolenia" jest elementem cyklu spotkań zainaugurowanych przez Fundację Orange w miastach wybranych regionów Polski: Olsztynie, Poznaniu, Gdańsku i Krakowie.

 / Fot. Ludmiła JesionowskaCelem spotkań regionalnych jest nie tylko ustalenie rzeczywistych przeszkód, które utrudniają eliminację wykluczenia społecznego, a tym samym wyrównywanie szans dzieci i młodzieży, ale przede wszystkim identyfikacja „złotych przykładów” rozwiązań, które otwierają przed dziećmi i młodzieżą szanse samorealizacji w różnych dziedzinach edukacji, kulturze, nauce, sporcie i inicjatywach społecznych. Efektem regionalnych debat będzie Kodeks Dobrych Praktyk, który stanie się dokumentem roboczym, złożonym na ręce premiera Donalda Tuska, jako inicjatywa dotycząca opracowania strategii współpracy wszystkich interesariuszy dla dobra dzieci i młodzieży, niezależnie od statusu majątkowego ich rodzin, pochodzenia oraz miejsca zamieszkania. Podsumowaniem spotkań będzie dyskusja panelowa na szczeblu centralnym, w Warszawie, z udziałem wybitnych osobistości, których wkład w życie społeczne i polityczne jest decydujący.

Dyskusje staną się platformą wymiany opinii interesariuszy urzędów, organizacji i instytucji reprezentowanych przez osoby zaangażowane i odpowiedzialne za programy dla dzieci i młodzieży, lokalnych liderów opinii, działaczy, partnerów społeczno-gospodarczych, przedstawicieli organizacji pozarządowych, biorących udział nie tylko w praktycznym, ale również formalno-prawnym kształtowaniu codzienności dzieci i młodzieży w regionie.

Paneliści. / Fot. Ludmiła JesionowskaEfekty debaty będą inspiracją dla Akademii Orange, nowego programu Fundacji Orange, opartego na systemie grantów finansowych, przeznaczonych dla organizacji pozarządowych, instytucji edukacyjnych i kulturalnych. Celem Akademii Orange będzie promowanie rozwiązań w dziedzinie edukacji, nauki i kultury, ukierunkowanych na wyrównywanie szans dzieci i młodzieży z różnych regionów i różnych środowisk. Program stanie się swoistą płaszczyzną wymiany doświadczeń i pozwoli realizować najciekawsze, innowacyjne projekty wspierające rozwój młodych pokoleń.

Jedno ze spotkań regionalnych odbyło się 12 sierpnia 2009 roku w Olsztynie, przy współpracy oraz dzięki uprzejmości Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Uczestnikami spotkania byli m.in. wicewojewoda warmińsko-mazurski, Jan Maścianica i dyrektor Fundacji Orange, Ewa Krupa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.