Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8894 miejsce

Innowacyjne wsparcie osób z niepełnosprawnością. Projekt wakacje!

Piękna pogoda, odpoczynek nad rzeką lub na werandzie domku w spokojnym lesie, a wieczorem ognisko, śpiew i gitara. Komu nie marzy się taki wypoczynek w te wakacyjne dni. Czy można to połączyć z rozwojem osobistym i aktywizacją? Czemu nie!

Uczestnicy wyjazdu w 2014 roku. Więcej zdjęć tu: https://www.facebook.com/mysl.inaczej.projekt?fref=ts / Fot. mat.pras.Stowarzyszenie "Kolomotywa" oraz Instytut Działań Społecznych już od kliku lat współdziałają razem, aby tworzyć nietypowy projekt wakacyjny. Nietypowy, bo aktywizujący wyjazd wakacyjny odbędzie się w dniach 7 - 18 sierpnia w ośrodku Dresso w Sulejowie. W projekcie bierze udział ponad 150 osób.

Idea całego wyjazdu jest bardzo prosta: wzajemne wsparcie i rozwój osobisty. Każdej osobie z niepełnosprawnością towarzyszy przeważnie jeden asystent, który wspiera i aktywizuje w czynnościach codziennych oraz zachęca do samodzielności. Asystentem może zostać każda osoba pełnoletnia, która ma możliwość wsparcia drugiej osoby, wsparcia zarówno w czynnościach życia codziennego jak i pokonywaniu barier.

Warsztaty taneczne w 2014 roku. Więcej zdjęć tu: https://www.facebook.com/mysl.inaczej.projekt?fref=ts / Fot. mat.pras.Obalanie stereotypów niepełnosprawności jest codziennością tego wyjazdu. Pływanie, taniec, jazda konna, spływ kajakowy, zawody sportowe i ogrom innych atrakcji jest możliwych właśnie dzięki asystentom. To uczestnicy i asystenci tworzą wyjazd, ich zaangażowanie, kreatywność i odpowiedzialność. Z roku na rok grupa chętnych na wyjazd się rozrasta - czemu tak się dzieje? Co przyciąga ludzi? Ten inny od wszystkich wyjazd pozwala rozwinąć talenty, wyciąga ukryty potencjał i daje ogrom satysfakcji.

Co uczestnicy mówią o wyjeździe?


"Była to dla mnie unikalna szansa, żeby sprawdzić swoje możliwości i umiejętności. Wyzwanie, które nauczyło mnie kreatywności, rozwinęło moją samodzielność i wytrwałość. Dało mi tonę satysfakcji." - mówi Łukasz Cieśla, zeszłoroczny asystent, a tegoroczny koordynator wyjazdu z ramienia Stowarzyszenia "Kolomotywa".
Z kolei Adam Dąbkowski uczestnik wyjazdu, a od niedawna aktywny działacz radiowy zaznacza, że "Sulejów jest najlepszą formą wypoczynku i rozrywki dla osób niepełnosprawnych jaką mieli. To połączenie zabawy, nauki, kontaktów z drugim człowiekiem i rekreacji w jednej spójnej całości."

Zobacz filmik:


Chciałbyś jechać jako wolontariusz?


Warsztaty kulinarne w 2014 roku. Więcej zdjęć tu: https://www.facebook.com/mysl.inaczej.projekt?fref=ts / Fot. mat.pras.Jeśli chciałbyś, bądź chciałabyś przyłączyć się do tegorocznego wyjazdu można się jeszcze zgłaszać do Stowarzyszenia "Kolomotywa" klikając tutaj, bądź Instytutu Działań Społecznych kilkając tutaj.

Chciałbyś wesprzeć inicjatywę?


Można to zrobić wspierając Stowarzyszenia organizujące projekt. Więcej informacji dostępnych tutaj wesprzyj Kolomotywę i tutaj wesprzyj Instytut Działań Społecznych

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.