Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9150 miejsce

Innowacyjność głównym tematem marcowego Welconomy Forum in Toruń

Współautorzy: Marta Wróbel

„Integracja i Współpraca. GOSPODARKA – NAUKA - INNOWACYJNOŚĆ” są tematem przewodnim Welconomy Forum in Toruń które odbędzie się 7 i 8 marca 2016 r. w Toruniu w hotelu Copernicus. Jest to spotkanie ludzi gospodarki, polityki i biznesu.

 / Fot. Materiały prasoweWelconomy Forum in Toruń to XXIII edycji Forum Gospodarczego jednej z największych imprez ekonomiczno-gospodarczych w Polsce. Impreza każdego dnia rozpocznie się Sesją Plenarną, podczas której dyskusja będzie się toczyć na temat innowacyjności w gospodarce. Sesje poprowadzą prof. Jerzy Buzek oraz prof. dr hab. Andrzej Tretyn.

Podczas tegorocznej edycji Forum szczególny nacisk zostanie położony na innowacyjność w gospodarce i nauce oraz na  / Fot. Materiały prasowewspółpracę między tymi dziedzinami. Ale tematyka jednego z największych kongresów ekonomiczno-gospodarczych w Polsce, obejmuje szerokie analizy najważniejszych wyzwań stojących przed polską, europejską i światową gospodarką w kontekście kryzysu ekonomicznego oraz procesów integracji i globalizacji. Jest także miejscem spotkań praktyków jak i teoretyków różnych dziedzin, a wspólne rozmowy są źródłem inspiracji.

- Wspaniale, że Welconomy Forum in Toruń to pretekst do corocznego spotkania się przedstawicieli świata polityki, biznesu i nauki, by wspólnie podsumować najważniejsze wydarzenia 2015 roku mające kluczowe znaczenie dla Polski, Europy i świata – mówi  Jacek Janiszewski Przewodniczący Rady Programowej Stowarzyszenia Integracja i Współpraca, organizatora wydarzenia.

 / Fot. Fot. M. WróbelPrelegentami będą prezesi największych spółek w kraju. O komentarz poproszeni zostali znani politycy oraz redaktorzy naczelni największych mediów. Wśród zaproszonych gości wymienić można m.in. Wicepremiera Jarosława Gowina, Ministra Spraw Zagranicznych Witolda Waszczykowskiego, Ministra Administracji i Cyfryzacji w latach 2014-2015 Andrzeja Halickiego, Ministra Finansów Pawła Szałamachę, Prezesa Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” Krzysztofa Przybyła, Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego, Prezydenta Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej dr Andrzeja Malinowskiego, Dyrektora Generalnego Kapsch Telematic Services dr Marka Cywińskiego, Prezydenta Centrum im. Adama Smitha Andrzeja Sadowskiego.

 / Fot. Fot. M. WróbelW ciągu dwóch dni Forum odbędzie się kilkadziesiąt paneli tematycznych. Konferencja jest adresowana do wszystkich zainteresowanych współpracą gospodarczą z naszym krajem oraz zakupem polskich towarów i usług.
Kongres ten daje możliwość nawiązania nowych kontaktów, co może zaowocować podpisywaniem w przyszłości nowych kontraktów handlowych.

Wśród firm uczestniczących wymienić należy m.in. Jeronimo Martins Polska, Budimex S.A., Kapsch Telematic Services sp. z o.o., City Service Polska Sp. z o.o., Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

 / Fot. Fot. M. WróbelForum Gospodarcze w Toruniu jest jednym z największych kongresów gospodarczych w Polsce, miejsce dialogu o kształcie polskiej gospodarki w zglobalizowanym świecie. Podczas konferencji i paneli poruszane są aktualne problemy Polski i Europy, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki Partnerstwa Wschodniego. Co roku w Forum uczestniczy około 2000 osób, a wśród nich najważniejsze postaci ze świata polityki, biznesu, nauki, z kraju i zagranicy. Podczas dwóch dni obrad odbywają się liczne panele tematyczne, spotkania biznesowe, bankiety, imprezy towarzyszące, w tym wydarzenia kulturalne.


Więcej o Forum: www.welconomy.pl, www.forumgospodarcze.pl
www.facebook.com/pages/Forum-Gospodarcze-2012/148452321875285Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.