Facebook Google+ Twitter

Inny adwent - duchowe przeżywanie świąt

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-12-14 16:57

Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP od kilku lat promuje w czasie adwentu akcję Inny adwent, w której zachęca do duchowego przeżywania świąt, zwracając uwagę na ich istotę i znaczenie dla każdego człowieka.

Strona www dedykowana akcji Inny adwent / Fot. Paweł FoberNiedziela, 12 grudnia, jest już 3. niedzielą tegorocznego adwentu. Na tradycyjnym adwentowym wieńcu zapłonie trzecia świeca, a dzieci z radością otworzą dwunaste okienko adwentowego kalendarza. Domownicy, trwając w oczekiwaniu na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa, będą wspólnie przygotowywać się do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Czy tak właśnie wygląda adwent w Twoim domu?

Dla wielu czas adwentu to jedynie czas przedświątecznych przygotowań, związanych z zewnętrzną oprawą towarzyszącą świętom Bożego Narodzenia. To czas porządków, zakupów i planowania świątecznych zjazdów rodzinnych. I choć nie ma nic złego w tym, by nasze domy wyglądały pięknie, a przy wigilijnym stole rodzina stawiła się w komplecie, to jednak zbyt często pozostaje wątpliwość: Co zostałoby, gdyby zdjąć tę zewnętrzną, tradycyjną, czy nawet religijną, warstwę?

www.cme.org.pl Kościół Ewangelicko-Augsburski w RP od kilku lat promuje w czasie adwentu akcję www.innyadwent.pl, w której zachęca do duchowego przeżywania świąt, zwracając uwagę na ich istotę i znaczenie dla każdego człowieka. Tegorocznej edycji akcji towarzyszy hasło: Zmień zwykły na inny! Organizatorzy zachęcają uczestników do dzielenia się sposobami przeżywania adwentu na stronie dedykowanej akcji oraz do dyskusji na forum. Przede wszystkim jednak starannie wyjaśniają czym jest adwent w tradycji chrześcijańskiej. Na stronie można znaleźć interesujące "Impulsy"(rozważania, eseje, wywiady oraz fragmenty biblijne do czytania na każdy dzień), które mają pobudzać do odbycia swoistej czterotygodniowej duchowej podróży, a niezdecydowani znajdą tu także propozycje świętowania adwentu w być może inny, niż dotychczasowy, sposób.

– Podczas tegorocznego adwentu skupiam się na pozytywach, staram się dostrzegać to wszystko co zostało mi dane, a o czym w codziennej bieganinie, nie tylko tej przedświątecznej, często zapominam. Sprzątam w sobie, co nie pozostaje bez wpływu na otoczenie. Koncentruję się na tym, co naprawdę ważne. Inwestuję w relacje. Jestem bliżej człowieka, bliżej Boga – deklaruje jedna z uczestniczek akcji Inny adwent.

Czy to coś odkrywczego? Naprawdę innego? Na to pytanie każdy powinien odpowiedzieć sobie osobiście, reflektując swój sposób rozumienia i przeżywania adwentu.

Akcja „Inny adwent” jest częścią szerszego projektu przygotowanego przez Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, pod nazwą „Prawdziwe święta”, którego celem jest podkreślenie duchowego aspektu świąt oraz jego promowanie.

Więcej na temat samej akcji można znaleźć na www.innyadwent.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.