Facebook Google+ Twitter

Inside Russia II. Podróż studyjna dla polskich i niemieckich dziennikarzy do Moskwy

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-08-28 10:50

Pięciu polskich i pięciu niemieckich dziennikarzy skonfrontuje w listopadzie swoją wizję Rosji z rzeczywistością – w rozmowach z naukowcami, ludźmi kultury, politykami i przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego. Nie czekajcie, zgłoście się do projektu!

 / Fot. Materiały prasoweCzy Rosja w 2013 roku to olbrzym, który budzi się ze snu? Gracz międzynarodowy, który intensywnie się modernizuje? Kraj, w którym łamie się prawa człowieka? A może przede wszystkim największy na świecie dostawca surowców? Potężny sąsiad na Wschodzie budzi od wieków w Polakach i Niemcach lęki i nadzieje, chętnie też go pouczamy i odczuwamy wobec niego wyższość.

Pięciu polskich i pięciu niemieckich dziennikarzy skonfrontuje w listopadzie swoją wizję Rosji z rzeczywistością – w rozmowach z naukowcami, ludźmi kultury, politykami i przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego.

Ich spojrzenie na Rosję zetknie się z rosyjskim widzeniem Zachodu: Co kryje się pod zarzucaniem nam „podwójnych standardów”? Dlaczego organizacje pozarządowe otrzymały od rosyjskich polityków etykietkę „zagranicznych agentów”? Czy Rosjanie podzielają jeszcze „europejskie” wartości? Gdzie plasuje się Rosja w polityce międzynarodowej? Ile sprzecznych odpowiedzi na te pytania otrzymamy w Rosji od różnych rozmówców?

Adresaci projektu
Podróż skierowana jest do aktywnych zawodowo dziennikarzy mediów drukowanych i radia, a także do fotoreporterów.

Język
Oficjalnym językiem podróży studyjnej będzie angielski – w tym języku porozumiewają się ze sobą uczestnicy, po angielsku odbędzie się większość spotkań (jeśli zajdzie potrzeba, spotkania będą tłumaczone na angielski). Znajomość rosyjskiego jest mile widziana, ale nie stanowi warunku uczestnictwa.

Opłata za uczestnictwo
Niemcy: 80 Euro (dziennikarze nieetatowi), 180 Euro (dziennikarze na etatach)
Polska: 300 PLN (dziennikarze nieetatowi), 700 PLN (dziennikarze na etatach)

Koszty przygotowania programu, a także koszty podróży i zakwaterowania oraz wyżywienia a także opłaty wizowe pokrywa Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej.
Prosimy o nadsyłanie zgłoszeń z następującymi załącznikami:
- list motywacyjny W JĘZYKU ANGIELSKIM
- życiorys W JĘZYKU ANGIELSKIM (z listą najważniejszych publikacji)
- dwie nowsze publikacje

Kompletne zgłoszenia prosimy nadsyłać w wersji elektronicznej w terminie do 20 września 2013 r. do Moritza Gathmanna: moritz.gathmann(at)sdpz.org

Ważne: Prosimy zwrócić uwagę na termin ważności paszportu: min. 3 miesiące (w przypadku uczestników niemieckich) i min. 6 miesięcy (w przypadku uczestników polskich) od daty zakończenia podróży studyjnej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.