Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12055 miejsce

Inspekcja Handlowa w chińskim supermarkecie przy al. Piłsudskiego

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2007-10-03 11:31

Chińska suszarka do włosów po włączeniu do kontaktu spłonęła, podobnie jak ściemniacz do światła. Na szczęście nic się nikomu nie stało. Do zdarzenia doszło bowiem podczas badań laboratoryjnych urządzeń pochodzących ze sklepu z "chińszczyzną" przy al. Piłsudskiego w Łodzi, które zleciła łódzka inspekcja handlowa.

Chiński supermarket w Łodzi / Fot. Express Ilustrowany- Na pewno powiadomimy prokuraturę, że właściciel sklepu wprowadza do obrotu produkty niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzi - mówi Alina Laska, naczelnik wydziału kontroli towarów przemysłowych i usług Inspekcji Handlowej w Łodzi. - Użycie takiej suszarki przez klienta, w najlepszym wypadku mogło skończyć się poparzeniem, a zamontowanie feralnego ściemniacza pożarem w mieszkaniu.

Kontrola urządzeń elektrycznych w wielkim chińskim sklepie trwa od sierpnia. Po badaniach laboratoryjnych ze sklepu wycofano suszarki i ściemniacze oraz płaskie wtyczki. Wczoraj nie było tam już żadnych urządzeń elektrycznych. Prowadzący sklep Chińczyk musi również zapłacić 6 tys. zł za ekspertyzę feralnych urządzeń. Inspektorzy przyznają, że kontrola jest bardzo trudna, bo obcokrajowcy nie mówią po polsku.

- Mieliśmy problem ze znalezieniem tłumacza i zgromadzeniem dokumentacji dotyczącej wprowadzanych na nasz rynek artykułów - dodaje Alina Laska. - Dokumentacja jest w ich biurze w Wólce Kosowskiej, ale na nasze wezwania do jej przesłania Chińczycy nie odpowiadają. Niewykluczone, że niebezpiecznych produktów jest w ich sklepach znacznie więcej. Dlatego przestrzegam klientów, aby kupując urządzenia elektryczne nie kierowali się wyłącznie ich niską ceną. Na razie wiemy o jednym kliencie, który zamontował chiński ściemniacz w mieszkaniu. W nocy, gdy domownicy spali, urządzenie się stopiło.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

monika
  • monika
  • 23.02.2011 15:03

Kupiłam w tym sklepie suszarkę przedłużacz i wiele innych rzeczy, które wymagają użycia prądu mam już je 4 miesiące i nadal się sprawdzają więc to jakaś ściema jest

Komentarz został ukrytyrozwiń

napiszcie

Komentarz został ukrytyrozwiń

nie wiem co wy chcecie od tych ludzi a wiecie co robili z tą suszarką ze wybuchła

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.