Facebook Google+ Twitter

Inspekcja Transportu Drogowego podsumowuje wakacje

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-30 08:43

Inspektorzy ruchu drogowego skontrolowali podczas trzech letnich miesięcy prawie 3,5 tysiąca autokarów turystycznych. Sprawdzali stan techniczny pojazdu, trzeźwość, oraz poziom zmęczenia kierowców - tłumaczy rzecznik Inspekcji Transportu Drogowego Alvin Gajadhur.

Inspektorzy ukarali 715 kierowców mandatami, zatrzymali 170 dowodów rejesracyjnych niesprawnych pojazdów. Czterech kierowców prowadziło autobusy po spożyciu alkoholu.

W porównaniu do roku ubiegłego, statystyki poprawiły się o kilka procent. Odsetek kierowców i pojazdów niespełniających norm jest jednak i tak duży. Jak zaznacza rzecznik Inspektoratu, szczególnie niepokoją przypadki rażącego naruszenia norm bezpieczeństwa. W Zachodniopomorskiem zatrzymano na przykład 30-letni autobus z przerdzewiałymi elementami konstrukcyjnymi. W autobusie pod fotelami pasażerów załamywała się podłoga. Kuriozalnym wydaje się fakt, że autobus posiadał ważne badania diagnostyczne - podkreśla Alvin Gajadhur.

Wzmożone kontrole drogowe autokarów w okresie wakacyjnym prowadzone są w ramach akcji "Bezpieczny autokar". Inspektorat Transportu Drogowego zorganizował ją po raz szósty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.