Facebook Google+ Twitter

Inspiro w Warszawie. Od niedzieli pojedziemy nowymi pociągami metra

Nowe pociągi metra, Inspiro, wyprodukowane przez Siemensa zostały dopuszczone do ruchu. Warszawiacy od niedzieli będą mogli nimi podróżować. Są to najbardziej nowoczesne modele w Europie.

 / Fot. Sliwers / CC 3.0Urząd Transportu Kolejowego pod koniec września wydał świadectwo, dopuszczające pociągi Inspiro do ruchu. Po raz pierwszy, w normalnym ruchu, pojadą z Kabat w niedzielę około godziny 12 - informuje TVN Warszawa.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że nowe pociągi nie dzielą się na poszczególne wagony. Pasażer ma możliwość przejścia całej długości pojazdu, która wynosi 120 metrów.

Podróżowanie Inspiro będzie bardziej komfortowe, ponieważ został on wyposażony w system automatycznej regulacji wentylacji, który dostosowuje się do ilości pasażerów. Będą one również posiadały rampy ułatwiające wsiadanie do pojazdu osobom niepełnosprawnym.

Oprócz tego znajdą się w nich dodatkowe wyświetlacze dla pasażerów oraz monitoring.

Stołeczny ratusz informuje, że pociągi Inspiro są najnowocześniejszymi pojazdami metra w Europie. Przeglądy techniczne będą się odbywały co 3 miesiące. Dla porównania, rosyjskie pociągi wymagają przeglądu co 20 godzin, a Metropolis co 14 dni.
Prędkość maksymalna wynosi 90 km/h. Inspiro będą obsługiwały I oraz II linię warszawskiego metra.

Jak na razie w stolicy jest dziewięć pociągów tego typu. Pierwszy z nich przyjechał do Warszawy w grudniu zeszłego roku, kolejny w kwietniu tego roku.

Zakupionych zostało 35 nowych pojazdów. Wartość umowy podpisanej w lutym 2011 r. to 1 mld 67 mln zł netto.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.