Facebook Google+ Twitter

Inspirowany Tyrmandem „Romans brukowy” coraz bliżej premiery

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-03-08 11:06

W sobotę 19 marca na rynku muzycznym ukaże się druga płyta zespołu Obibox zatytułowana "Romans brukowy". Album zawiera wiele inspiracji i nawiązań do kultowej powieści Leopolda Tyrmanda „Zły”, usłyszeć na niej będzie można również wyraźne ślady fascynacji miejskim folklorem.

 / Fot. Materiały prasowe"Przy pracy nad materiałem na płytę najbardziej pociągało nas to, że „Zły” Tyrmanda jest powieścią wielopłaszczyznową - obok atmosfery rebelii oraz wątków rodem z kina akcji w sposób naturalny funkcjonują motywy miłosne i sentymentalne, a wszystko to okraszone jest manifestem totalnego przywiązania do swojego miejsca pochodzenia. I to chyba nas najbardziej ujęło. Tę różnorodność staramy się odzwierciedlić w tematyce tekstów oraz gatunkach muzycznych, których echa można usłyszeć na płycie." - tak Obibox opowiadają o pracach nad „Romansem brukowym”.

Na albumie "Romans brukowy" znalazło się kilkanaście piosenek o miłości, złodziejach, bikiniarzach i wielkomiejskim życiu, a album to muzyczna podróż w czasie ponieważ
inspiracje Obiboxów sięgają lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych dwudziestego wieku. Słuchając „Romansu brukowego” zauważyć będzie można również wpływ wielu gatunków muzycznych, takich jak: rockabilly, garage, surf, a nawet country.

Obibox to warszawskie trio, grające miejski rock'n'roll z punkowo - garażowym pazurem, wydawcą ich drugiego albumu jest oficyna Spółdzielnia, a dystrybucją zajmować się będzie doświadczony partner jakim jest Fonografika.

"Romans brukowy" promowany jest singlem "Na koniec świata", do którego nakręcono teledysk przywołujący atmosferę lat pięćdziesiątych. Klip obejrzeć można pod adresem:
.


Jeśli chcecie na bieżąco otrzymywać informacje dotyczące zespołu Obibox polubcie ich profil na serwisie społecznościowym facebook: http://www.facebook.com/obibox

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.